Son Dakika
Pazar, 5 Temmuz 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
ABD karşıtlarının kanser olması tesadüf mü?
ABD karşıtı söylemleri olan liderlerin veya seçkinlerin çok büyük bir kısmını kanser olması yeni bir tartışmaya neden oldu.

Hugo Chavez gibi Güney Amerika'da ABD karşıtı tüm liderlerin kanser olması yine o bildik 'Hastalığın kaynağı ABD' komplo teorisini akıllara getirdi.

ABD şüphesi Küba lideri Fidel Castro, Brezilya Devlet Başkanı Dilma Rousseff ile selefi Luiz Inacio Lula da Silva, Arjantin Devlet Başkanı Cristina Fernandez de Kirchner ve Paraguay Devlet Başkanı Fernando Lugo'nun kanser olması bu olayın bir tesadüf olmadığı düşüncesini akıllara getirdi.

Chavez gibi ABD yönetimini eleştiren liderlerin kansere yakalanması 'Bu işte ABD'nin parmağı mı var?' sorusunu gündeme getirdi.
 
CASTRO'NUN, CHAVEZ'E UYARISI

İki yılı aşkın bir süredir kanserle mücadele eden Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez'in hayata veda etmesi başta Venezuela olmak üzere birçok ülkede derin bir üzüntüyle karşılanırken, diğer Güney Amerika liderlerinin de kansere yakalanması ABD'nin komplosu olarak değerlendirilmişti ve Chavez'in ölümü tekrar bu soruları gündeme taşıdı.

Bu şüpheye Chavez'in 2011'de yaptığı "Castro bana ABD'nin elinde bir teknolojinin olduğundan bahsetmişti. Bu teknoloji ile istediği insanı kanserli yapabiliyormuş. Bana, yediklerime, içtiklerime dikkat etmemi söyledi ve 'Küçük bir iğne ile sana hastalık bulaştırırlar' dedi. Beni tedbirsiz olmakla suçluyordu" açıklama neden oldu.
 
BREZİLYA
 
Brezilya Devlet Başkanı Dilma Rousseff 2009'da lenf bezi kanseri oldu. Brezilya'nın eski lideri Inacio Lula da Silva'ya da gırtlak kanseri teşhisi konuldu.
 
PARAGUAY
 
Paraguay Devlet Başkanı Fernando Lugo 2010'da lenf bezi kanserine yakalandı.
 
KÜBA
 
Küba'nın efsane lideri Fidel Castro 2006'da bağırsak kanserine yakalandı.
 
ARJANTİN
 
Arjantin Devlet Başkanı Cristina Fernandez de Kirchner'e 2011'de yapılan kontrollerde tiroit kanseri teşhisi konuldu.
 
SORUŞTURMA AÇILIYOR
 
Chavez'in ölümünün ardından geçici devlet başkanı olan Nicolas Maduro, Chavez'in ölümüyle ilgili soruşturma açılacak dedi. Maduro, Chavez'in hastalığı hakkında özel bir komisyonun araştırma yürüteceğini açıkladı. (trthaber)

ABD'yi ve küresel güçleri eleştiren etkin bir çok düşünür, yazar, çizerin de kansere yakalanmış olması veya çocuğunun hastanelerde beklenmedik bir şekilde ölmüş olmasını da göz ardı etmemek gerekiyor.

 

09.03.2013 00:19:00 Bu haber 3705 defa okundu
ABD karşıtlarının kanser olması tesadüf mü?
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri