Son Dakika
Cumartesi, 24 Temmuz 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3
Dişlerinizde metal dolgu yani amalgam varsa, hastalıklarınızın bir bölümü bu yüzden olabilir. Amalgam'ın zararlarını hal
Dünyanın en büyük ağız sağlığı ürünleri firmalarından Amerikan Colgate'in 'Colgate Total' adıyla 1992 yılından beri 100
Dünyanın birçok ülkesinde amalgam dolgu yasak. Ancak Türkiye’de diş hekimlerinin çoğu bu çeşit dolguyu tercih ediyor. So
İktibaslar > Ağız ve Diş Haberleri
Diş macunları ve günlük temizlik ürünlerine eklenen sodyum florid nükleer atıklardan elde ediliyor. İddiaların aksine dişleri korumadığı gibi kansere yol açıyor. Bilim adamları yatıştırıcı etkisi nedeniyle de insanları pasifleştirip düşünce meleklerini yok eden sodyum floridden uzak durulması çağışı yapıyor.
 
Dişlerinizde metal dolgu yani amalgam varsa, hastalıklarınızın bir bölümü bu yüzden olabilir. Amalgam'ın zararlarını halka anlatma konusunda en çok mücadele veren kişi Dr Suat Arusan. Sabah yazarı İlker Erdoğan'da Arusan'ın bu görüşlerini köşesine taşımış...

Dünyanın en büyük ağız sağlığı ürünleri firmalarından Amerikan Colgate'in 'Colgate Total' adıyla 1992 yılından beri 100 ülkede satışını yaptığı diş macunu ile ilgili 'kanserojen' iddiası dün ABD'nin en önemli medya organlarından Bloomberg tarafından dile getirildi.
 
Dünyanın birçok ülkesinde amalgam dolgu yasak. Ancak Türkiye’de diş hekimlerinin çoğu bu çeşit dolguyu tercih ediyor. Son yıllarda, içerisindeki cıva yüzünden birçok hastalığın sebebi olarak gösterilen ‘dolgu’ tartışmalarında hekimlerle toksikologlar farklı düşünüyor.

Sarımtırak renkli dişlerden kurtularak dişlerini bembeyaz yapmak isteyenler dişleri kaybetmenin yanısıra ağız sağlığından da olabilirler.
 
Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem) uykudan ve namazdan önce muhakkak misvak kullanmış ve bunu ümmetine de tavsiye etmiştir. Peki misvak kullanmanın faydalarını biliyor muyuz?

Diş macunları ve sabunlarda kullanılan kimyasal maddeler anne adayları için çok tehlikeli.
 
5 yaşındaki çocuk, diş tedavisi için götürüldüğü özel bir hastanede anestezi uygulandıktan sonra bir daha uyandırılamadı.

Modern köleleştirme operasyonu: Floridli diş macunu! Temiz kıyafetli figüran diş doktorlarının TV ekranlarından şiddette tavsiye ettikleri filanca diş macununun ana bileşenlerinden biri olan florid bir zamanlar fare zehiri olarak kullanılıyordu!
 
Adaçayı dıştan uygulandığında (çalkalama ve gargara) bademcik iltihabı, boğaz hastalıkları ve diş iltihaplanmaları için de öneriliyor.

Tüm kanserler içerisinde dünyada 12. sırada olan ağız kanserleri de en az diğer kanser türleri kadar tehlikeli. Ağız ve diş sağlığına azami özenin gösterilmesi gerekiyor
 
Ömrünüz yeterse 10 yıl sonra dişimizi tedavi ettirebileceksiniz. Diş hastanelerinde tedavi olmak isteyenler 10 yıl beklemek zorunda...
Sayfa: 1/2 - 13 kayıttan 1 - 12 arası
[1] 2 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri