Son Dakika
Pazar, 26 Eylül 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3
20. yüz yılda kimyasal bir dünya inşa edip ve herkesi zehirli kimyasallara esir ettiler. Bu çekilmez hayata yönelik Türk
Bir süre önce naylon poşet kullanımını yasaklayan San Francisco belediyesi çevre kirliliğine karşı mücadele çerçevesinde
Bu ambalajlar içerdiği fatalatın örtrojen hormonu gbi davranması nedeniyle erkekliğe zarar verdiği Obama'ya sunulan akad
İktibaslar > Ambalaj Haberleri
Ülkemizde de yaygın olarak kullanılan ve içinde “polisitiren” isimli kimyasal bulunan köpük yiyecek ve içecek kapları New York’ta 1 Temmuz'dan itibaren yasaklanıyor.
 
20. yüz yılda kimyasal bir dünya inşa edip ve herkesi zehirli kimyasallara esir ettiler. Bu çekilmez hayata yönelik Türkiye yeni uyanıyor. Şimdilik yasaklamak yerine kısıtlamaya giderek minik adımlar atıyor. Bizlerin tepkisi o adımların büyümesini sağlayacak ama toplum olarak haz ve gösteriş düşkünlüğünden vazgeçebilirsek tabi.

Bir süre önce naylon poşet kullanımını yasaklayan San Francisco belediyesi çevre kirliliğine karşı mücadele çerçevesinde yeni bir adım daha atarak, pet şişe satışını ve kullanımını yasak getirdi
 
Bu ambalajlar içerdiği fatalatın örtrojen hormonu gbi davranması nedeniyle erkekliğe zarar verdiği Obama'ya sunulan akademik bir raporla ispat edilmişti.

Çay-kahve keyfiniz kabusa dönüşmesin. Prof. Dr. Selma Çivi, kahve ve çay gibi sıcak içecekler için kullanılan plastikten üretilen bardakların, kanserojen bir madde olarak bilinen benzenden üretildiğini ve bu bardakların özellikle erkeklerdeki testosteron hormonunu etkileyerek, erkeklerde kısırlık ve güçsüzlüğe neden olduğunu söyledi.
 
Plastiklerin doğru kullanılmadığı takdirde üreme hormonlarını olumsuz yönde etkilerek hamileliği böyle engelliyor.

Gazete Haberturk Yazarı Fatih Altaylı bugünkü köşesinde hiç de hoşunuza gitmeyecek bir yazy kaleme aldı.
 
Türkiye hala sağlıklı bir etiketleme sistemine geçemedi. AB ise yaptıklarını fazla abartıyor. AB'ninde kat etmesi gereken çok mesafe var. Çünkü AB samimi değil.

1 Ocak'tan itibaren tamamen yasaklanıyor. Peki bu cesur ülke hangisi? Yasaklama kararı nasıl uygulanacak?
 
ABD başkanına sunulan "Reducing Envirolmental Cancer Risk" adlı rapor plastiklerdeki BPA'nın kadınlarda göğüs erkeklerde ise protat kanseri yaptığını kesinleştirdi.

İzmir'in Dikili ilçesinde, naylon ve plastik poşet kullanımı belediye meclisinin aldığı kararla 15 Kasımdan itibaren yasak olacak.
 
Bilim adamları alışverişin erkeklerde iktidarsızlığa yol açabileceğini ortaya çıkardı.
Sayfa: 1/2 - 14 kayıttan 1 - 12 arası
[1] 2 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri