Son Dakika
Pazar, 19 Eylül 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1
Avustralyalı bilim insanları bal arılarından alınan zehrin laboratuvar ortamında bazı agresif meme kanseri hücrelerini y
Gıda Hareketi Başkanı Kemal Özer'in 18 Ocak'ta yazdığı "Bizim televizyondan ‘bal’ akıyor! Ya sizinki…" başlıklı yazısı b
Sözde "bal" reklamları eranlarda arzı endam ederken polis yaptığı bir operasyonda 18,5 ton sahte bal ele geçirdi.geçiril
İktibaslar > Bal Haberleri
Avustralyalı bilim insanları bal arılarından alınan zehrin laboratuvar ortamında bazı agresif meme kanseri hücrelerini yok ettiğini gözlemledi.
 
Gıda Hareketi Başkanı Kemal Özer'in 18 Ocak'ta yazdığı "Bizim televizyondan ‘bal’ akıyor! Ya sizinki…" başlıklı yazısı baldaki rezaletin ortaya çıkmasını sağladı. İşte bal rezaletinni ayrıntıları:

Sözde "bal" reklamları eranlarda arzı endam ederken polis yaptığı bir operasyonda 18,5 ton sahte bal ele geçirdi.geçirildi.
 
Ballı satış bakanlığın dikkatini çekti, kontroller 15 güne çıktı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, televizyonlarda tele-marketing yöntemiyle yapılan bal satışlarını incelemeye aldı. Önceden yılda 3-4 kez yapılan denetimler 15 günde 1'e çıktı. Tüm markalardan numune alındı, laboratuvarlarda inceleme sürüyor.

Polen arıların erkek çiçeklerden topladığı tozdur. Arılar bu tozları ayakları ile toplayarak tozlaşma denilen üreme olayına da katkıda bulunur.
 
Arıları yok eden zirai ilaçlara dikkat çeken TAB Başkanı Bahri Yılmaz, glikoz şurubuyla ilgili önemli bir bilgi verdi.

Arı yetiştiriciliği ve ıslahı uzmanı Prof. Dr. Muhsin Doğaroğlu doğal bal ile hileli balı birbirinden ayırmanın yollarını açıklıyor...
 
Arıcılar, arılarının kırmızı bal verdiğini görünce şaşkına döndü. İncelemler arıların hırsızlık yaptığını ortaya çıkardı. Peki arıları bu hırsızlığa kim alıştır dı?

İnsanoğlu 4 bin yıldır enfeksiyonların tedavisi için bal kullanıyordu. Artık günümüz bilim adamları da balın nasıl antibakteriyal gibi görev yaptığını belirlediler.
 
Anadolu'nun genetik çeşitliliğinin önemli bir doğal zenginlik olduğunu vurgulayan uzmanlar, ancak Türkiye'nin bu zenginliğe sahip çıkamadığını söylüyor.

Market raflarını reçel fiyatına ballar süslüyor. Peki iyi ve doğal bal nasıl anlaşılır? Balın hangi özellikleri doğal olduğunu gösterir?
 
Pek çok yararı olduğu bilinen balın, iltihaplanmış yaraların tedavisinde antibiyotiğin yerini alabileceği bir kez daha ortaya çıktı.
Sayfa: 1/2 - 14 kayıttan 1 - 12 arası
[1] 2 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri