Son Dakika
Cuma, 22 Ocak 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Balıklar neden öldü?
Küresel hakim güçler dünyayı tarihinin en büyük felaketlerine sürüklüyor. Dünyada sürekli kimilerine göre beklenmedik ama hiçde yadırganmayacak felaketler yaşanıyor. Fakat kimse faillerle ilgilenmiyor.

Tarihinin en büyük felaketini yaz aylarında yaşayan Amerika Birleşik Devletleri’nin Louisiana eyaleti yeni bir çevre felaketiyle karşı karşıya...

Louisiana kıyılarında şimdi de toplu balık ölümleri yaşanıyor. Missisipi Nehri’nin batı kesiminde yüzbinlerce balık ölüsü kıyıya vurdu.

Plaquemines Parish Başkanı Billy Nungesser ’’Bu çok büyük çaplı bir balık ölümü... Ölen balıklar arasında birçok balık türü bulunuyor. Ne olduğunu anlamaya çalışıyoruz. Bu ölümlere neyin yolaçtığını belirlemeye çalışıyoruz" diyor.

Uzmanlar da, ölümlerin, suyun çekilmesi sırasında balıkların körfeze ulaşamamasından ve suda çözünmüş oksijeni alamamasından kaynaklanabileceğini iddia ediyor.

Ölümlerin petrol sızıntısıyla ilgili olup olmadığı önemli bir muamma.

Bu sorunun yanıtı, iki federal birimin yapacağı araştırmadan sonra netlik kazanacak.

 

Yine de, ölümlerin petrol sızıntısıyla ilgili olup olmadığı önemli bir soru işareti.. Bu sorunun yanıtı, iki federal birimin yapacağı araştırmadan sonra netlik kazanacak.

17.09.2010 00:31:00 Bu haber 5336 defa okundu
Balıklar neden öldü?
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri