Son Dakika
Çarşamba, 5 Ağustos 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Bu haber tiryakileri can evinden vurur
Natural News’ün Colorado School of Mines Üniversitesi'nin yayınladığı bir rapora dayandırdığı haberine göre sigara tütünlerinin yüzde 90′ında GDO bulundu. Tütünlerdeki GDO'nun böcek öldürücü pestirit içerdiğinden ciddi sağlık sorunlarına yol açtığına işaret ediliyor. Araştırmacılar tütünlerde görülen daha önce hiç bir yerde rastlanılmayan böcek ilacı kalıntılarına bulunduğunu belirtiyor.

Sigaranın içindeki 4000 ayrı kimyasal madde olması yetmiyormuş gibi bir de dünya GDO devi Monsanto'nun en tehlikeli tarım ilacı kalıntıların sigara tütününde çıkması acaba insanları sigara konusunda bilinçlendirir mi?

Habere göre bilim adamları laboratuvarda ayrıca başka bakterilerin DNA'larını tütün tohumlarına enjekte ediyormuş. Bütün bunların asıl hedefi tütün yapraklarını, tütüne zarar veren böceklerden korumak olduğu iddia ediliyor.

NaturalNews’in iddiasına göre yanmakta olan sigara alevinin amonyuma batırılmış nikotin sayesinde insanın bu tarım ilacı kalıntılarını içlerine çekmesi sonucu sigara içenler bir türlü sigara bağımlılığında kurtulamıyormuş.

Organik anlamda saf tütün içenlerin hiç bir zaman sigara müptelaları gibi zavallı bir şekilde aynı marka sigaraya düşkün olmayışlarının sebebi bu olabilir belki de. (haricihaber.com)

14.06.2013 17:12:00 Bu haber 3743 defa okundu
Bu haber tiryakileri can evinden vurur
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri