Son Dakika
Cumartesi, 23 Ekim 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Bu insanlar ne yapıyorda hasta olmuyorlar?
İşi gücü insanların sıhhatini bozmak olan bilim çevreleri, şimdi de hiç hastalanmayan bir kavme el attı. 120 yaşına kadar yaşadıkları halde hiçbiri hiç hastalanmayan ve kansere yakalanmayan Hunza Türkleri'nin sırrı araştırıyor.

Hunza Türkleri Hun Türklerinden geliyor. Yüzyıllar öncesi buraya gelen bu halk, dağlık alana yerleşmiş olan kavmin tümü Müslüman ve ortalama 110 ile 120 yıl yaşıyor.

Çin, Hindistan ile Pakistan arasındaki 7.900 kilometre karelik Hunza Vadisi’nde yaşayan bu halkın kadınları 65-70 yaş arasında dahi anne olabildiği Hunzalar 65 yaşı, yolun yarısı sayılıyor. Bu yaşlarda ölenler için ‘gencecik gitti’ deniliyor.

Uzun süre yaşayan Hunza Türkleri’nin bir diğer ilginç yönü de hiç kimsenin kansere yakalanmaması.

Sadece kanser değil diğer insanların sık sık yaşadığı diğer rahatsızlıklarda onlara uğramıyorlar.

Bütün bunun nedenin temiz bir havada geleneksel gıdalarla beslenmeleri…

Bu halk denizden 6 bin metre yükseklikte çok yüksek oksijenli bir bölgede yaşıyorlar. Buz gibi temiz bir suları var ve kendi ekip biçtiklerini yiyorlar. Sentetik gıdaları asla yemeyen halk, et ve süt ürünlerini de kendileri üretiyor.

Hunza'da yetişen kayısının dünyada bir eşi benzeri daha yok. Çok lezzetli olan bu kayısı yazın kurutuluyor ve kışın yeniliyor.

RESİM GALERİSİ: Bu Türkler kansere yakalanmıyor

 

Ziyaretçi Yorumları (Toplam 1 yorum)
  • murat gülmez
    Hunza Türkleri hk.
    Anadolu da bir zamanlar öyle yaşardı. Temiz çevre, doğal gıda, kapitalist baskıdan uzak bir yaşamda sağlık korunur. Bu yıl bir fasulye tarlasını ilaçlarlarken gördüm. sırt pompalarından püskürtülen mas mavi sisle fasülyeleri ilaçladılar. ot böcek ölmüştür, onu yiyen insanlar ise bilinmiyor. Doğal (Allah vergisi)-Sentetik (kul yapımı) savaşında sentetiği savunmak bence veballi iştir.
    14.12.2014 10:35:53
19.11.2014 12:18:00 Bu haber 9561 defa okundu
Bu insanlar ne yapıyorda hasta olmuyorlar?
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri