Son Dakika
Perşembe, 23 Eylül 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
El insaf! El insaf! El insaf! Yeryüzünde inşaat yapaca yer kalmamış gibi Diyarbakır'da Dicle Nehri kıyısındaki Hevsel Ba
Yabani hayatın "biyolojik soykırım" ile karşı karşıya olduğunu söyleyen Dr. E.O. Wilson, türlerin "kitlesel yok oluşunu"
Karada uygun ortam bulunmaması halinde maden atıklarının denize boşaltılması gündeme geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığ
İktibaslar > Çevre Haberleri
Düzce'de yaşanan ve bazı kimselerin ölümüne pek çok da maddî hasara yol açan sel felaketinin insan eliyle gerçekleştiği kaydediliyor. İşte Yeni Şafak yazarı Faruk Aksoy'un yazısı:
 
El insaf! El insaf! El insaf! Yeryüzünde inşaat yapaca yer kalmamış gibi Diyarbakır'da Dicle Nehri kıyısındaki Hevsel Bahçeleri'ni imara açtılar.

Küresel mafyanın diğer ülkeleri baskılamak amacıyla kullandığı "küresel ısınma" yalanının şifreleri bir bir çözülüyor. Son bulgulara göre eriyor denilen buzulların aksine son 2 yılda 1.7 milyon kilometrekare genişlediği tespit edildi.
 
Yabani hayatın "biyolojik soykırım" ile karşı karşıya olduğunu söyleyen Dr. E.O. Wilson, türlerin "kitlesel yok oluşunu" önlemek için gezegenin yarısının insanlar tarafından boş bırakılmasını önerdi

Karada uygun ortam bulunmaması halinde maden atıklarının denize boşaltılması gündeme geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın maden atıklarına ‘detaylı izleme’ şartıyla onay vermeye hazırlandığı belirtildi. Gelişmeler 'duyarlılığı ile tanınan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllü'ce baskı altında mı' sorusunu akla getiriyor.
 
Çin hükümeti çevre kirliliği raporu açıkladı, rapordakiler ülkedeki birçok kişiden büyük tepki gördü. Çin hükümetinin daha önceleri yayınlamaya yanaşmadığı ancak toplum baskısı üzerine yayınlamak zorunda kaldığı raporda, ülkenin tarım alanlarının beşte birinin çoğu zehirli sanayi atıklarıyla kirlendiği yer alıyor

Ziraat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesin'den Yedikule çevresinde yapılan düzenleme çalışmalarına yönelik ciddi eleştiriler yapıldı. İşte yapılan basın açıklaması:
 
Dünyanın sera gazı emisyonlarını azaltmak yerine, dünyanın atmosferinde deneyler yapılmaktadır diyen Alman Federal Kültür ve Medya Yönetim Kurulu Başkanı Monika Griefahn (SPD); Önemli bir toksik potansiyeline sahip alüminyum veya baryum bileşiklerinin kullanım yaygınlığı şimdiye kadar oldukca düşüktür. Bu tür deneyler mantığı içinde, bu bileşiklerin, troposferde değil, stratosfer de kullanmak daha iyi olurdu" diyor.

Dünyada her kilometrekarede yaklaşık 18 bin sentetik madde bulunduğunu tahmin ediyor. Bunların bazıları mikroskopla görülebilecek kadar küçük. İşte faciadan bazı kesitler
 
Yapılan ölçümlerde Türkiye'deki elektromanyetik kirlilik limitlerinin Avrupa'nın 200 katı olduğu tespit edildi. Radyasyon çöplüğüne döndüğü anlaşılan Türkiye'de devletin ve şirketlerin insan sağlığını hiçe saydığı bir kez daha ispatlandı.

İstanbul'un Fatih ilçesi Kumkapı sahilinde vatandaşlar tarafından kayalıkların üzerinde ölü yunus bulundu. Peki neden?
 
Ürünün ambalajdan pahalı olduğu dolayısıyla ambalajın ürünün önüne geçtiği bir çağda yaşıyoruz. 'Uzmanlar' herşeyin minik ambalajlarda tüketilmesini öneriyor. Ardında da çevre nasihatlerini sıralıyorlar. Çevreyi ise okumuş yazmışlar katledip sonra halka çevrecilik dersi veriyorlar. Aslında hem tezatlar, hem iki yüzlülüler çağını, hem de çöp uygurlarını birlikte yaşıyoruz.
Sayfa: 1/3 - 27 kayıttan 1 - 12 arası
[1] 2 3 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri