Son Dakika
Cumartesi, 24 Temmuz 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3
İngiliz gazetesi Independent’da yayınlanan bir araştırmaya göre haftada 20 saatten fazla televizyon seyreden erkeklerde
18-22 yaşındaki 189 erkekten alınan sperm örneklerini inceledi ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Bunu yapan erkeklerin sperm
TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen kanuna göre, tıbbi zorunluluk olması halinde doğum sezaryen ameliyatıyla yapılacak. D
İktibaslar > Cinsel Hayat Haberleri
İngiliz gazetesi Independent’da yayınlanan bir araştırmaya göre haftada 20 saatten fazla televizyon seyreden erkeklerde sperm sayısında %50 azalma oluyormuş.
 
18-22 yaşındaki 189 erkekten alınan sperm örneklerini inceledi ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Bunu yapan erkeklerin spermlerinin öldüğü görüldü. Oysa o günlük hayatın bir parçası!

Bisfenol ve ftalat içeren plastik maddelerin kadınlık hormonu östrojene benzer maddeler açığa çıkararak erkeklik fonksiyonunu bozduğunu belirten uzmanlar, özellikle henüz baba olmamış erkeklerin plastik kaplarda sıcak içecek içmemelerini öneriyor.
 
TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen kanuna göre, tıbbi zorunluluk olması halinde doğum sezaryen ameliyatıyla yapılacak. Düzenlemede kürtajla ilgili bir değişikliğe yer verilmediği görüldü.

Hem dünyada hem de ülkemizde çocuk sahibi olmak her geçen gün zorlaşıyor. Avrupa Birliği’nin yaptığı bir araştırmaya göre 2050 yılında insanların ancak yüzde 5’i doğal yollarla çocuk sahibi olabilecek…
 
Kanserde yaş ortalamasının 30’a kadar düştüğünü belirten uzmanlar, gelecek neslin üreme sağlığını tehlikede görüyor. Çünkü kemoterapi ve radyoterapi üreme organlarını da olumsuz etkiliyor.

Yıllardır bir şehir efsanesi gibi konuşulan, WİFİ (kablosuz bağlantı) kullanan dizüstü bilgisayarların erkek kısırlığı ile olan ilişkisi, yapılan araştırmalar sonucu kanıtlandı.
 
Human Reproduction dergisinde yayımlanan araştırmada, şarküteri ürünleri, cipsler, yağlı hamur işleri, kırmızı et, margarin, tereyağu, palmiye yağı gibi doymuş yağ tüketiminin sper kalitesini geniş ölçüde etkilediği belirtildi.

Üreme problemi ve kısırlığın çok çeşitli nedenleri olabilir. Stres, gerginlik, depresyon gibi psikolojik nedenler kısırlığa sebep olabilir.
 
Gençleri özellikle de genç kızları bekleyen büyük bir tehlike var. Hiç kuşku yok ki bu tehlikenin çok sayıda nedeni var. Tembellik, bilgisayar televizyon vs etkenlerden bir kaçı... Ancak göz ardı edilen en önemli neden "yaşam tarzı" ve "endüstriyel gıdalar". Peki yaşam tarzı ve endüstriyel gıdalar kızları nasıl tehdit ediyor?

Sosyal Hizmetler Kurulu'nun kadın üyelerinden gelen 'zihinsel engelli kızların kısırlaştırılsın' önerisien Hasta Hakları Aksitvistleri Derneği'ndne sert tepki.
 
Bilim adamları, genital bölgeye deodorant sıkılmasında ve kokulu pedler kullanılmasında sakıncalar olduğunu belirtiyor. En büyük tehlikelerden biri kısırlık.
Sayfa: 1/2 - 13 kayıttan 1 - 12 arası
[1] 2 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri