Son Dakika
Pazartesi, 25 Mayıs 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Yerli bir marka ile mülakat yapmak gibi "büyük bir suç" işleyen, BloombergHT yazarı Ali Çağatay'ı isyan ettirdiler. İşte
Dünya'da her yıl 25 milyon 'güvensiz' kürtaj yapılıyor. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) dünya genelinde her yıl yaklaşık 25 mi
Sarışın çocukların bir bir kaçırıldığı Avrupa’da 106 göçmen çocuğun daha kaybolduğu açıklandı. ‘Save The Children’ adlı
İktibaslar > Çocuk Haberleri
Çıldırmak üzereyim! Nedenini anlatayım… E 320 kodlu BHA (Butillendirilmiş Hidroksi Anisol) gıdalarda bulunan yağın, oksijen, ışık ve ısı ile bozulmasını geciktiren sentetik bir madde. Konuya dair bir annenin feryadı
 
Missouri Üniversitesi ve Kansas Üniversitesi Tıp fakültesinin ortaklaşa yürüttüğü bir çalışmanın sonuçlarına göre, fast-food marka bilinci çocukların beynine okuma-yazma öğrenmelerinden önce kazınıyor. Bundan korunmak için çocuklarınıza bu logoların kötülüğünü anlatın.

Çalışan anneleri ilgilendiren yeni yasa tasarısında 3 çocuk doğuranlar 6 yıl erken emeklilik hakkı elde etmiş olacak. Yasa tarısı Meclis'e sunuldu. Ne zaman yasalaşacağı ise henüz tam belli değil. Ama şimdı sorun bu bebekleri GDO'lu ürünlerle nasıl besleyeceğimiz...
 
Amerikan Kalp Vakfı ve Amerikan Felç Vakfı'ndan uzmanlarıbdb özellikle kadınlara yönelik ciddi uyarılar geldi.

Çocuk Kalp Vakfı Başkanı Prof. Dr. Tayyar Sarıoğlu, her yıl yaklaşık 14 bin bebeğin doğuştan kalp hastalığıyla dünyaya geldiğini, bu hastalıkla doğan bebeklerin yüzde 50'den fazlasının ise yaşamları boyunca en az bir kez cerrahi operasyonla karşı karşıya kaldığını belirtti.
 
Hacettepe Üniversite Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Dağdelen: "Kaplardan gıdalara geçen, tarım ilaçlarıyla gıdalara bulaşan, gıdaların yapısında bulunan veya çevresel faktörlerden kaynaklanan her türlü endokrin bozucun insan neslinin devamlılığını tehdit ediyor" dedi.

Gazetelerin haber başlığı şöyle: "4 yaşındaki ada kansere yenildi!" Hiç kimse "4 yaşında bir çocuk nasıl olurda kansere yenilir" diye soran yok? Hiç kimse "bu çocuğun 'katili' kim" diye de sormuyor? Sahi bu sabinni ölümün kim yol açtı?
 
O hem bir çevre mühendisi, hem de aromatik bitkiler bölümü mezunu. Hepsinden önemlisi o 4 çocuk annesi. Deneyimlerini anne adaylarıyla başlayan değerli bir anne Saadet Hanım. İşte 4 çocuk annesinin deneyimleri:

Altı yıldır Tanzanya’da öğretmenlik yapan iki çocuk annesi Meral Er, üçüncü çocuğuna hamileyken İstanbul Üniversitesi, Çapa Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları Bölümü, Perinatoloji Sağlık Kurulu’nun karşısına çıktı.
 
Çok büyük bir sevgiye kıydım ben. Yavrusunu doğurup cami avlusuna terk edenler masum kalıyor yanımda.

Kadın, modernizmin hedefine koyduğu en önemli varlık. Kapitalizmin için kadın, ucuz bir iş gücü, ticari bir meta ve cinsel arzuları karşılama aracından öte ne anlam ifade eder? Oysa İslam için kadın, cenneti ayakları altına sersiği, rahminde geleceği taşıyan ve müstesna bir insan. Modern dönemde köklerinden koparılan kadın, post modern döneminde ailesinde de uzaklaştırıldı. İşte bu acıklı hali tarif eden kısa bir mektup:
 
Elektromanyetik dalga yayan cihazların, büyüme hormonunun salgılanmasını engellediği bildirildi. Elektromanyetik Kirliliği Önleme, Ölçme, Araştırma ve Eğitim Derneği (TEMKODER) Başkanı Mehmet Bayramoğlu, büyüme hormonunun, yaklaşık 25 yaşına kadar gece saatlerinde salgılandığını söyledi.
Sayfa: 2/7 - 75 kayıttan 13 - 24 arası
1 [2] 3 4 5 6 7 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri