Son Dakika
Pazartesi, 1 Haziran 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Yerli bir marka ile mülakat yapmak gibi "büyük bir suç" işleyen, BloombergHT yazarı Ali Çağatay'ı isyan ettirdiler. İşte
Dünya'da her yıl 25 milyon 'güvensiz' kürtaj yapılıyor. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) dünya genelinde her yıl yaklaşık 25 mi
Sarışın çocukların bir bir kaçırıldığı Avrupa’da 106 göçmen çocuğun daha kaybolduğu açıklandı. ‘Save The Children’ adlı
İktibaslar > Çocuk Haberleri
Çocuklara yapılacak iletişim aktivitelerinde çok dikkatli olmak gerekir. Onlar hassas kitledir. Onlara yapılan reklamlar sıkı denetimden geçer, onların izlediği programlarda bazı kelimeler sansürlenir. Peki ya o renkli mi renkli, çizgi karakterlerle süslü çocuk dergileri?
 
"Bisfenol A" BPA içerdiği için 1 ocak 2011 itibariyle AB tarafından yasaklanan biberonlar Sağlık Bakanlığı tarafından da incelemeye alındı. Tasaklama gelip gelmeyeceğe ise ilerleyen günlerde belli olacak.

Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. 1900'lerin başında başlayan soy arıtım ve 1950'lerde başlayan nüfus planlamasının etkileri ülkelerde büyük sorunlara nedne olunca önlem üstüne önlem geliyor.
 
Başbakan Recep tayyip Erdoğan, katıldığı bir programda, yeni çocuk çağrısı yaptı. Peki Erdoğan ne dedi?

Bir araştırmaya göre "organik" gıdayla beslenen çocukların dışkılarında daha az seviyede böcek ilacına (pestisit) rastlandı.
 
Prof. Dr. Ahmet Yaramış, TV izleyen 2 yaşın altındaki çocuklarda otizm belirtiler görüldüğünü açıkladı.

İsveçli bir bilim adamı dizüstünü kucağına alıp bir saat çalıştıktan sonra, üstündeki pantolona ve iç çamaşıra rağmen cinsel organı su toplayacak şekilde yandı.
 
Önce birileri kısırlaştıryor, sonra başka birleri çözüm üretiyor... İşte kısır döngünün uzmanlarından kısırlağa yeni çözüm!

"Sevgi, saygı, güven, sadakat, paylaşma, bağlılık duygularımıza ve inançlarımıza saldırdılar önce… Ardından ruhlar ve kalpler kısırlaştı!" Ya sonra? İşte kısırlık denizine düşenlerin sarıldığı yılan!
 
Bilim adamları, kızların artık 20 yıl öncesine göre, bir yaş daha erken ergenliğe girdiğini belirledi. Peki çocukların daha erken ergenliğe erişmelerinden kim nasıl bir kazanç elde ediyor?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Eğer böyle giderse 2038'de durumumuz kötü. Bu durumu düzeltmemiz lazım. Bir Başbakan olarak bunu söylüyorum. Belki ödül de koyarız bu işe belli olmaz. Çünkü bu işi başarmamız lazım” dedi. Peki nerji başbakanı korkutan gelişme?
 
Polikarbonat biberonlarda kullanılan Bisfenol A (BPA) isimli kimyasal maddenin bebek sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerinin dünya çapında yarattığı geniş tartışma gündemdeki yerini koruyor.
Sayfa: 5/7 - 75 kayıttan 49 - 60 arası
1 2 3 4 [5] 6 7 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri