Son Dakika
Salı, 2 Haziran 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Yerli bir marka ile mülakat yapmak gibi "büyük bir suç" işleyen, BloombergHT yazarı Ali Çağatay'ı isyan ettirdiler. İşte
Dünya'da her yıl 25 milyon 'güvensiz' kürtaj yapılıyor. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) dünya genelinde her yıl yaklaşık 25 mi
Sarışın çocukların bir bir kaçırıldığı Avrupa’da 106 göçmen çocuğun daha kaybolduğu açıklandı. ‘Save The Children’ adlı
İktibaslar > Çocuk Haberleri
Polikarbonat biberonlarda kullanılan Bisfenol A (BPA) isimli kimyasal maddenin bebek sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerinin dünya çapında yarattığı geniş tartışma gündemdeki yerini koruyor.
 
Obezlerin büyük bölümü ekşi sevmez. Ekşi gıdayı sevmeyenler, tatlıya düşkün olur. Çocukların seveceği ekşi tatları keşfedip, onlara yönlendirmek gerek...

İngiltere'de yapılan araştırmalarda birçok çocukların bilerek zehirlendiğini ortaya çıkardı. Peki çocukları kim neden zehirliyor? Zehirlerken hangi yöntemi kullanıyorlar? Merak ediyor musunuz...
 
Uzmanlar "aklın gıdası" olarak katkı sağladığı savunulan gıdalar yardımıyla çocuklarının cin gibi olmasını bekleyen anneleri uyarıyor: "Cin gibi çocuklar beklerken, karşımıza hiperaktif, obez, otistik, depresif çocuklar çıkabilir."

Hasta Hakları Aktivistleri Derneği Başkanı Orhan Demir; ”Baba Bankalarının hukukî, sosyolojik ve psikolojik alt yapısın olmadığını ve manevi değerlerimizi zedeliyor" dedi.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, katıldığı nikâh törenlerinde çiftlere ısrarla 'üç çocuk yapın' demesinin sırrı çözüldü. Aile başına düşen ortalama çocuk sayısı 2.

Kastamonu'da 10 kuruş değerindeki Çin malı oyuncaklarla oynayan 3 çocuk, oyuncağın içindeki sıvıyı merak edip içince zehirlenerek hastaneye kaldırıldı.
 
Obeziteyle başı en çok dertte olan ülkelerden biri İngiltere önlemleri sıkılaştırıyor. Sağlık Bakanlığı, tüm okul kantinlerinde çikolata, cips ve şekerli içecekler satılmasını yasakladı.

Yapılan bilimsel araştırmalar, çocuk büyümesinde sevgisizlik, sigara, alkol, fast food, kozmetik gibi ürün ve alışkanlıklar çocukların ruh ve beden sağlığını tehdit ediyor ve erken ergenliğe neden oluyor.
 
Amerikalı bilim adamları, evlerde temizlik amaçlı kullanılan kimyasal ürünler ile oda spreylerinin çocuklarda lösemi görülmesinin nedenlerinden biri olabileceğini bildirdi.

Anne ve babalar bebek mamaları ile bakkal ve marketlerde satılan endüstriyel ürünlere aman dikkat. Çünkü en basitinden içinde GDO'lu "soya lesitini" var. Ve bu ülkede GDO'Lu ürün satılmaz masalına asla kanmayın! Bir ürünü çocuğunuza veya bebeğinize yedirmeden içeriğini öğrenin. Bu konuda önemli bir uyarı yazısı yazan Özge Olcay’a kulak verin!
 
İsveç Karolinska Enstitüsü'nde yapılan araştırma, sezaryen yönteminin neden olduğu genetik yapıdaki değişimin şeker, kanser ve astım hastalıklarının görülme riskini artırdığını ortaya koydu.
Sayfa: 6/7 - 75 kayıttan 61 - 72 arası
1 2 3 4 5 [6] 7 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri