Son Dakika
Cuma, 23 Temmuz 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Demokrat(!) AB'den uçaklarda helal gıda fişlemesi
Fransa saldırısını bahane eden Avrupa Birliği ülkeleri, terörle mücadele bahanesiyle Müslümanları fişlemeye başladı. Bu karara göre uçaklarda helal gııda talep edenleri dahi fişleyecek.

Brüksel'de AB yetkililerinden yapılan açıklamaya göre terörle mücadele konusunda daha sert yeni kararlar alındı. Yeni kararlar gereği bundan böyle sınırlarda şüpheli görülen 'İslamcı teröristler' daha kolay bir şekilde durdurularak kontrol edilecek ve gerekirse giriş çıkışları engellenecek. Zanlılarla ilgili olarak bilgi alışverişinin kolaylaştırılması için 'Şengen Enformasyon Sistemi' SIS'te bazı değişiklikler yapılacak.

Güvenlik yetkilileri sınırlarda şüpheli gördükleri AB vatandaşlarının pasaportlarını alabilecekler ve polis tarafından bu kişiler gözaltına alınacak. Bu şekilde AB ülkelerinden IŞİD'e katılmak için Suriye'ye gidişlerin engellenmesi amaçlanıyor.

Letonya'nın başkenti Riga'da AB içişleri bakanlarının yaptığı toplantıdan sonra basına bir demeç veren AB İçişleri Komiseri Dimitris Avramopolus, terörist zanlılarının belirlenebilmesi ve eylemlerin engellenebilmesi için bilgilerin birleştirilmesi gerektiğini savundu.

HELAL YEMEK TALEB EDENLER KAYDEDİLECEK

Bu arada AB'nin teröröle mücadele adına almayı düşündüğü tedbirler arasında ilginç bir ayrıntı dikkat çekiyorç Uçak seferleri sırasına yolcular arasında helal yemek isteyen yolcuların bilgisi de kayıt altına alınacak.

Avrupa'ya uçakla gelenler ya da Avrupa'dan gidenler hakkındaki bilgiler de herhangi bir neden olmadan kayıt altına alınacak ve güvenlik yetkilileri tarafından her zaman görülebilecek hale getirilecek. Avramopolus, isim, kredi kartı bilgileri, yolcuların taleb ettikleri yemek türü gibi bilgilerin kaydı için gerekli kanunun hızlı bir şekilde hazırlanarak karara bağlanacağını söyledi. Ancak AB Parlamentosunda konu tartışılıyor.

AB'nin terörle mücadelede internetteki sosyal ağlarla da işbirliği yapacağı bildirildi. Avrupa'da gençlerin radikalleşmesini önlemek için internetteki bazı video yayınları engellenecek. Bunun için google, facebook ve twitterle işbirliği yapılacak. Alman Federal İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere bu sosyal ağlarla sıkı işbirliği ile bazı videoları kendiliklerinden silmelerinin sağlanacağını belirtti. (Dünyabulteni)

30.01.2015 23:06:00 Bu haber 4708 defa okundu
Demokrat(!) AB'den  uçaklarda helal gıda fişlemesi
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri