Son Dakika
Cumartesi, 24 Temmuz 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3
Polis, İstanbul’da ekmeğin fiyatının belirlenmesinden marketlerdeki satışına kadar müdahale eden bir çetenin olduğunu or
Gerçek Ekmek kitabının yazarı ve Türkiye'nin nadir ekmek uzmanlarından Emine Şahin, ekmekğin geçirdiği serüveni yazdı.
Bazı ekmeklerin kansere yol açtığı tespit edildi. Hangi yöntemle üretilen ekmekler neden kanser yaparlar? İşte ilginç bu
İktibaslar > Ekmek Haberleri
Polis, İstanbul’da ekmeğin fiyatının belirlenmesinden marketlerdeki satışına kadar müdahale eden bir çetenin olduğunu orataya çıkardı. Çete üyelerinin ‘Ben bunu bir daha vurayım. İşin hakkı 5-6 milyar’ şeklindeki konuşmaları dinlemeye takıldı.
 
Gerçek Ekmek kitabının yazarı ve Türkiye'nin nadir ekmek uzmanlarından Emine Şahin, ekmekğin geçirdiği serüveni yazdı.

Gıda Hareketi'nin Mart 2012'de açıkladığı ekmek raporu önce TBMM gündemine gelmişti. Raporumuzu şimdi de Başbakan Erdoğan'ın gündemindeydi. İşte Başbakan'ın ekmek özelinde gıda konusunda yaptığı ilk ve önemli çıkış:
 
Bazı ekmeklerin kansere yol açtığı tespit edildi. Hangi yöntemle üretilen ekmekler neden kanser yaparlar? İşte ilginç bulgular...

Gıda, tarım ve hayvancılık mevzuatı ve bunların denetiminde oldukça başarız bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na TBMM'den üstü kapalı eleştiri.
 
İstanbul Ekmek Üreticileri Derneği Başkanı Ahmet Sarıhan “Türk Gıda Kodeksi Ekmek Ve Ekmek Çeşitleri Tebliği’nin 01 Temmuz 2012 tarihinde yürürlüğe girecek bölümü hakkında; kamuoyuna yalan/yanlış bilgi verilerek, vatandaşlar farklı bir beklenti içine sokulmuştur” derken İstanbul Yemek Sanayicileri Derneği (İYSAD) Başkanı Sadık Çelik, ekmek üretiminde çeşitli amaçlarla kullanılan yoğun katkı maddelerinin şeker hastalığı, obezite ve kansere yol açtığını söyledi.

Ekmek değil zehir yediriyorlarmış, biz de yiyormuşuz da haberimiz yok. Dün gece, NTV'deki haberlerde, Gıda Hareketi Başkanı Kemal Özer'in ekmek konusundaki açıklamasını dinledim.
 
Tam buğday ekmeğine yönelen talebi fırsata çevirmek isteyen fırıncılar ekmeğin kepekli gözükmesin için boya katıldığının itirafı geldi.

Perakende ekmek satışları 2011 yılında 196 milyar dolardan 220 milyar doların üzerine çıktı. Ezici çoğunluğu sağlıksız katkılı beyaz ekmek tüketen dünyada daha çok zengin ve/veya bilinçli kitleler katkısız tam buğday ekmeği tüketiyor.
 
Ruşeym canlıların üreme organıdır yani spermi? İnsanın yediği gıda bu besini taşımıyorsa o insan sperm üretemez veya ürettiği sperm kalitesiz olur. Buğdayın en verimli kısmını atıp, besin değeri düşük kısmından ekmek yapmak ve yaptırmak ahmaklık alamatedir.

Fırın ekmekleri belli standartlara ve seri üretim esaslarına göre yapılır ve besin değeri oldukça düşüktür. Ayrıca ticari olarak satılan ekmek ve hamur işlerinin içinde sağlığa zararlı çok katkı maddeleri kullanılır. Oysa ev ekmeği sade ve doğal malzemelerle, ev mutfağının en sıcak köşesinde, büyük bir özenle yapılır. Üstelik evde yapılan ekmek çok besleyici ve sağlıklı...
 
Van’da kahvaltı yapan Başbakan Erdoğan’ın isteği üzerine getirilen yöresel ekmekte çok fazla maya tespit edilince, Tarım İl Müdürlüğü, Emniyet’e 10 bin TL ceza kesti. Gelişmeyi değerlendiren uzmanlar, uygulamayı doğru bulurken halka hergün çok daha fazlası yedirilirken aynı Bakanlığın kılını bile kıpırtatmamasını ise eleştirdiler.
Sayfa: 1/2 - 18 kayıttan 1 - 12 arası
[1] 2 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri