Son Dakika
Pazar, 26 Eylül 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Erkekleri bekleyen büyük tehlike
Birkaç jenerasyon sonra erkekler tamamen verimsiz hale gelebilir! Danimarkalı uzmanların araştırmalarına göre, 1940’larda her mililitrede 100 milyon sperm bulunurken günümüzde bu sayı 60 milyona düşmüş durumda!

Danimarka’da Kopenhag Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre, erkeklerin sperm sayıları 50 yıl öncesine göre yarı yarıya azaldı. 1940’larda her bir mililitrede 100 milyon sperm bulunurken; günümüzde bu sayı 60 milyona düşmüş durumda. Yapılan bir başka araştırmaya göre ise genç erkeklerin yüzde 15-20’si her mililitrede sadece 20 milyon sperme sahip. 

Hem sayısı hem kalitesi ‘düştü’

18 ila 25 yaş arasındaki her 5 erkekten 1’i anormal olarak değerlendirilebilecek kadar az sayıda sperm üretiyorlar. Üretilen spermlerinse sadece yüzde 5-15’i “normal” olarak sınıflandırılabiliyor; geri kalanı ise “düşük kalite" diye sınıflandırılıyor.
Danimarkalı araştırmacıların bu çalışmaları, üreme uzmanlarını şaşkınlığa uğrattı. Araştırmalara göre birkaç jenerasyon sonra erkekler tamamen verimsiz hale gelebilir.

Araştırmacılara göre erkek yapısındaki tüm bu değişiklikler genlerle alakalı olamayacak kadar hızlı gelişiyor. Bozukluğun nedeni kişilerin hayat tarzından, dar pantolonlar, çevresel etmenlere kadar, kimyasal kirlilik, her şey olabilir.
Bazı araştırmacılar ise bu verimsizliğin anne karnından başladığını düşünüyor, dolayısıyla erkeklerin hayat arzı değil; annelerininki sorunlara neden olabilir.

Sperm düşünün nedeni ne?

Erkeklerin sperm kalitesinin düşüş nedenleri ve kurtuluş reçeteleri için Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Başkanı Kemal Özer'in kaleme aldığı DECCAL TABAKTA eserinde geniş olarak ele alınıyor. (Milliyet)

100 çiftten 15'i kısır

Tavuk yemeyin, erkekliğinizi kaybedersiniz!

Neden tavuk yemiyoruz?

Türkiye'de her 100 kişiden 25'i kısır (Video)

27.04.2010 14:18:00 Bu haber 6106 defa okundu
Erkekleri bekleyen büyük tehlike
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri