Son Dakika
Cumartesi, 31 Ekim 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Manisa'da bir ihbarı değerlendiren zabıta ve polis ekipleri, hayvan damında hayvan yemiyle ekmek üretimi yapan bir işlet
Arjantin’in soya ticaretinin merkezinde, tarım topluluklarında ev ev 65000 kişiyle yapılan anketler, bu yerlerde kanser
GDO, yaratılışın/fıtratın değiştirilmesine yönelik şeytani bir eylem. GDO sadece tohumu değil, insanı ve kainattaki tüm
İktibaslar > G D O Haberleri
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na bağlı Mersin Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, Mersin'de 400 ton GDO'lu mısır gluteni ele geçirdi. Ancak sahtekar firmanın adı yine gizlendi.
 
ABD’li gıda araştırmacıları Dr.Gary Null ve Richard Polonetsky’ın yapımcılığını üstlendiği “seeds of death” isimli belgeseli aşağıda izleyebilirsiniz. Belgeselin alt başlığı “unveiling the lies of GMO” yani GDO’lu ürünlerin yalanlarını deşifre etmek, ortaya çıkarmak anlamında.

Eski gıda laboratuarı işletmecisi, Veteriner Doktor Can Demir'in -hayli geç de olsa- paylaştığı belge, normal şartlarda yeri yerinden oynatacak hatta ilgili bakanı dahi koltuğundan edecek bir belgedir. Ancak bu belge dahi, küresel egemen güçlerin politikalarıyla bütünüyle paralellik arz eden Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nı etkilemeyeceğini biliyoruz. Onları ve daha üst makamları etkilemese de bir görevimizi yapıp, Can Demir'in 'İthal GDO'lu ürünler gizlenecek mi?' başlıklı makalesinin bazı kesitleriyle birlikte paylaşalım.
 
ABD'de, Afrika'daki çocuk ölümleriyle mücadele için genleri değiştirilen sözde "süper muzun" insanlar üzerinde denenmesine yeşil ışık yakıldı.

Greenpeace’in yaptığı araştırma sonuçlarına göre, Türkiye’de GDO’lu ürünlerin incelenmesi konusunda laboratuvarlar yetersiz.
 
Gıda Hareketi'nin Milupa Aptamil'de GDO tespit edilmesiyle ilgili yayınladığı belge, Avrupa Birliği'ni harekete geçirdi. AB'nin şantajına boyun eğen Türkiye ise alelacele kanuna aykırı olmasına rağmen GDO yönetmeliğini değiştirerek GDO'yu serbest bıraktı. Şimdi gözler kanunun da AB şantajına uygun olarak değiştirilip değiştirilmeyeceğinde.

Türkiye'de GDO bugün itibariyle resmen serbest bırakıldı. Gıda Hareketi'nin Milupa'da GDO tespit edilmesiyle ilgili belgeyi yayınlamasıyla, süreç küresel oyuncu Milupa ve diğer gıda üreticilerini aklama operasyonuna dönüştü. Resmi Gazete'de bugün 5977 Sayılı Biyogüvenlik Kanunu'na aykırı olarak yayınlanan yönetmelikle GDO serbest bırakıldı.
 
Russia Today gazetesinin haberine göre bir grup Rus milletvekili, ülke genelinde GDO’lu ürünlerin sorgusuz-sualsiz, tümden yasaklanması için kanun teklifi hazırlığı içindeymiş. Bu isabetli girişimin nasıl bir sonuç vereceği merakla bekleniyor. Macaristan'ın başardığı gibi Rusya'da yapabilecek mi zaman gösterecek...

Monsanto ve Bill Gates Vakfı Genetiği değiştirilmiş ekinleri teşvik ediyor. Sonuç: gastroıntestmal bo¬zukluklar, obezite, diyabet, kalp hastalıkları, depres¬yon otizm, kısırlık, kanser ve Alzheimer hastalığı.
 
İçlerinde Coca Cola Company, Bayer CropScience, ConAgra Foods gibi şirketlerin yer aldığı The Grocery Manufacturers Association (Gıda Üreticileri Birliği) doğal olduğunu düşünüyor.

ABD’nin en büyük perakende zincirlerinden olan Whole Foods, GDO’lu gıda politikaları doğrultusunda Türk asıllı Hamdi Ulukaya’nın sahibi olduğu Chobani yoğurtlarını artık satmayacağını duyurdu.
 
Örümcek geni taşıyan keçiler, göz yaşartmayan soğan, tüysüz tavuklar, iki kat hızlı büyüyen somon balıkları... Genetiği değiştirilmiş o kadar çok canlı var ki. İnsanoğlunun genleremüdahalesinin sınırı gittikçe genişliyor. Yaramaz bir çocuk gibi oynayanlar var canlıların genleriyle.
Sayfa: 2/21 - 242 kayıttan 13 - 24 arası
1 [2] 3 4 5 6 7 8 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri