Son Dakika
Cumartesi, 31 Ekim 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Manisa'da bir ihbarı değerlendiren zabıta ve polis ekipleri, hayvan damında hayvan yemiyle ekmek üretimi yapan bir işlet
Arjantin’in soya ticaretinin merkezinde, tarım topluluklarında ev ev 65000 kişiyle yapılan anketler, bu yerlerde kanser
GDO, yaratılışın/fıtratın değiştirilmesine yönelik şeytani bir eylem. GDO sadece tohumu değil, insanı ve kainattaki tüm
İktibaslar > G D O Haberleri
AB Mahkemesi, 'Amflora' adı verilen genetik yapısı değiştirilmiş patates türünün üretim ve satışını yasakladı.
 
Tüm dünyada yankı uyandıran Seralini araştırması ve araştırma sonrası ortaya çıkan tabloyu Ayşe Bereket'in tüm yönleriyle ele alan bir yazı kaleme aldı. İşte o çalışma:

GDO’lu mısırların hayvan yemi olarak kullanımı ile ilgili Danıştay’dan çarpıcı bir karar çıktı. Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, GDO’lu mısırların hayvan yemi olarak kullanımına izin veren Biyogüvenlik Kurulu kararlarının yürütmesini durdurdu. Kararla, söz konusu mısırların ithalatı yasaklanmış oldu. Aynı zamanda, iç piyasada olan ürünlerin de toplatılması gerekiyor.
 
Gıda Maddeleri ve Tüketici Hakları Birliği’nden (BLL) Marcus Girnau, acı bir gerçeği şöyle dile getiriyor: “Yüzde 100 gen teknolojisi değmemiş ürünleri, öyle olduğu iddia edilen organik veya GDO’suz etiketli ürünlerde bile bulmak mümkün değildir. Yani gen teknolojisinden yüzde 100 arınmış besin maddelerinin günümüzde garantisini vermek çok zor.”

Gıda Maddeleri ve Tüketici Hakları Birliği’nden (BLL) Marcus Girnau, acı bir gerçeği şöyle dile getiriyor: “Yüzde 100 gen teknolojisi değmemiş ürünleri, öyle olduğu iddia edilen organik veya GDO’suz etiketli ürünlerde bile bulmak mümkün değildir. Yani gen teknolojisinden yüzde 100 arınmış besin maddelerinin günümüzde garantisini vermek çok zor.”
 
ABD merkezli olup tüm dünyaya yayılan gdo’nun dev firması Monsanto’yu durdurma çabaları yavaş yavaş meyvesini veriyor, naturalsociety’nin haberine göre ABD’li senatörler, Obama’nın Monsanto’yu korumak için özel olarak çıkardığı yasayı yenilemeyeceklermiş.

AB Birliği Tarım Bakanlarının uzlaşamaması üzerine AB Komisyonu, GDO'lu mısırların raflarda alenen yer alması için karar aşamasına geldi. Yem ve katkı maddesi olarak Türkiye'de de raflarda yer alan GDO'ların Türkiye'de ne zaman etiketleneceği bilinmiyor.
 
Savcılık tarafından GDO’lu pirinç skandalıyla ilgili soruşturulan AKP’li işadamı Mahmut Arslan’ı kurtarmak için üç bakan devreye girmiş

Tarımsal Biyoteknoloji Uygulamaları İçin Uluslararası Hizmetler Enstitüsünün (ISAAA) 2012 sonu itibariyle GDO'lu ekim yapılan ürün ve ülkeleri açıkladı. Ancak liste hem eksik, hem de gerçek dışı beyanlar içeriyor. Çünkü kurumun sitesinde bile GDO'lu pirinç ekildiği beyan edilirken pirincin yayınlanan liste yer almaması dikkatlerden kaçmadı. Listedekiş bir başka sorun ise İran'da öenmli ölçüde GDO'lu tarım ekimi yapılmasına karşın İran adı listede yok.
 
Alman gazetesi Süddeutsche Zeitung’un bir iddiasına göre tüm dünyada GDO karşıtlarını ve bağımsız bilim adamlarını susturmak için ABD devleti, ABD ordusu ve Monsanto firması birlikte çalışıyor.

Haricihaber soruyor: Sağı solu pisletip, esnafın ekmeği ile oynamak yerine, yalan yanlış tahrikler saçmadan, mantıklı ve doğru formattaki belgeseller ile internet üzerinden “küresel sermayeye ve onun gıda tedarikçilerine” isyan eden gençlerden neden bizde yok?
 
Natural News’ün Colorado School of Mines Üniversitesi'nin yayınladığı bir rapora dayandırdığı haberine göre sigara tütünlerinin yüzde 90′ında GDO bulundu. Tütünlerdeki GDO'nun böcek öldürücü pestirit içerdiğinden ciddi sağlık sorunlarına yol açtığına işaret ediliyor. Araştırmacılar tütünlerde görülen daha önce hiç bir yerde rastlanılmayan böcek ilacı kalıntılarına bulunduğunu belirtiyor.
Sayfa: 3/21 - 242 kayıttan 25 - 36 arası
1 2 [3] 4 5 6 7 8 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri