Son Dakika
Cuma, 23 Ekim 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Manisa'da bir ihbarı değerlendiren zabıta ve polis ekipleri, hayvan damında hayvan yemiyle ekmek üretimi yapan bir işlet
Arjantin’in soya ticaretinin merkezinde, tarım topluluklarında ev ev 65000 kişiyle yapılan anketler, bu yerlerde kanser
GDO, yaratılışın/fıtratın değiştirilmesine yönelik şeytani bir eylem. GDO sadece tohumu değil, insanı ve kainattaki tüm
İktibaslar > G D O Haberleri
İyibilgi.com'un Gıda Hareketi Başkanı Kemal Özer'in analizleriyle hazırladığı Mersin'de GDO operasyonu nasıl bir sürecin sonucu olduğunu ve kimlerin ne yapmaya çalıştığını anlatıyor.
 
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 'pirinç mi GDO'lu bulaşma mı var?' gibi inandırıcılıktan yoksun, manevralar yapadursun mahkeme, Mersin Limanı üzerinden GDO'lu (Genetiği Değiştirilmiş Organizma) pirinç ithal edildiği iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında, gözaltına alınan 8 kişiden 7'si tutuklandı.

Ankara nihayet derin uykusundan 'uyandı' mı?
 
NaturalNews’ün haberine göre tüm dünyada genetiği değiştirilmiş gıdaların ve tohumların pazarlayıcısı olarak biline Monsanto firması için özel bir yasa tasarısını Obama imzalamış.

ABD'de genetiği değiştirilmiş somon, tezgaha konmak için gün saymaya başladı. GDO'lu balığın, derin dondurucuda 1 saat içinde tam 2 kat büyüdüğü ortaya çıktı.
 
Mersin'de yapılan operasyonda ele geçirilen bin 642 ton GDO'lu çeltiğin, gemide bulunan malın sadece yüzde 15'i olduğu ortaya çıktı.

GDO yandaşları ve Tarım Bakanı'nın iddialarının aksine GDO'ların bitkiler yoluyla insan ve hayvanlara geçtiği bir kez daha kanıtlandı.
 
EFSA'nın GDO'ların kansere yol açtığını ispat eden belgeleri yayınlayan EFSA şimdiden yeni GDO'lu tarım ürünü izinlerini askıya aldı.

Küresel GDO'cularla organik ilişkileri olduğu bilinen Avrupa Birliği Gıda Ajansı EFSA bile 'GDO kanser yapıyor' dedi.
 
GDO'lu ürünler piyasada iddiaları gerçek olduğu öğrenildi. Akibeti ne olduğu bilinmeyen gemiler dolusu GDO'lu soyadan sonra şimdi de Mersin’de, 2 milyon lira değerinde genetiği değiştirilmiş organizmalı (GDO) çeltik ele geçirildi. Şimdi aynı şekilde bu pirinçlerin akıbeti ne olacak herkes bunu merak ediyor?

Bu sabah ( 5 Aralık 2012) gelen bir açıklamayla Kenya GDO’lu gıdaların ülkeye ithalatına yasak koydu. Sağlık Bakanlığı’nın açıklamasına göre GDO’lu gıdaların insan sağlığı üzerindeki etkilerinin yetersizliği nedeni ile risk almak istemedikleri ve dolayısı ile halkın sağlığını ön plana alarak bu tip gıdaların ülkeye girişini yasaklamaya karar verdiklerini ve yasanın hemen uygulanmaya başlayacağını söylediler.
 
Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırma Merkezi uzmanları "Türkiye'de GDO'lar ve toplumsal muhalefet" konusunu araştırdı. İşte araştırmadan ilgili bölümler:
Sayfa: 5/21 - 242 kayıttan 49 - 60 arası
1 2 3 4 [5] 6 7 8 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri