Son Dakika
Cuma, 23 Ekim 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Manisa'da bir ihbarı değerlendiren zabıta ve polis ekipleri, hayvan damında hayvan yemiyle ekmek üretimi yapan bir işlet
Arjantin’in soya ticaretinin merkezinde, tarım topluluklarında ev ev 65000 kişiyle yapılan anketler, bu yerlerde kanser
GDO, yaratılışın/fıtratın değiştirilmesine yönelik şeytani bir eylem. GDO sadece tohumu değil, insanı ve kainattaki tüm
İktibaslar > G D O Haberleri
Tarım Bakanı Mehdi Eker'in sınıf arkadaşı olan Kalibrasyon ve Deney Laboratuvarları Derneği (TURKLAB) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Can Demir görevini bıraktığını açıkladı. İşte Demir'i istifaya götüren sebep...
 
Türklab'ın analiz ettiği ürünleri bu kezde Boğaziçi Üniversitesi analiz etti. Sonuçlar Türklab Laboratuarı'nın sonuçlarıyla örtüştü ve "başta İnegöl Köfte olmak üzere, araştırma yaptığımız ürünlerin hepsi GDO içerdiği bir kez daha teyit edildi.

Tuekish NY yazarı Ercan Aksoy, son günlerdeki GDO tartışmaları, ürünlerde tespit edilen GDO'ları ve toplumun tepkisizliğini değerlendirdi.
 
aHaber'de yayımlanan Deşifre programı, sofralardaki GDO tehlikesini raporlarla ortaya koydu. Raflardaki 30 ürünü test ettiren program ekibi, birçok markada GDO'ya rastladı

Bu hafta yayınlanan bir araştırma, dünyanın en çok satan zararlı bitki öldürücüsü ve ona dirençli genetiği değiştirilmiş mısır’ın tümöre, çoklu organ tahribatına ve erken ölümlere yol açtığını gösterdi.
 
Rus bilimadamlarından sonra şimdi de Fransız bilimadamları GDO'nun bilinen risklerini birkez daha ispat etti. Fransız bilimadamları genetiği değiştirilmiş (GDO'lu) mısırla beslenen farelerin çoğunun kansere yakalandığı açıkladılar.

Rusya'daki Ekolojik Tehlikelere Karşı Savunma Günleri'nde sunulan bir çalışma, GDO'lu besinlerin tüketimine bağlı gizli tehlikeleri bir kez daha açığa çıkardı. Araştırmaya göre GDO'lu ürünlerle beslenen insan ve hayvanlar birkaç nesil sonra tümüyle kısırlaşıyor.
 
Yurt, TMO'nun Mersin’deki silolarında 700 bin ton bğdayda GDO tespit edildiğin ihaber yapınca, depolardaki ürünlerden numune alımı durduruldu. Haberimiz üzerine açıklama yapan Tarım Bakanlığı ise "İncelemelerimiz sürüyor" dedi.

YURT, devletin depolarında saklanan yüzbinlerce ton GDO'lu buğdayın belgesini ele geçirdi. Gıda Bakanı'nın "yemem" dediği buğdaylar soframıza ekmek olarak geliyor.
 
İngiliz genetik uzmanları “GDO Mitleri ve Gerçekler” adlı raporunda GDO'nun risklerini bir bir sıraladı. Büyük bir serveti ahlaki nedenlerle reddeden uzmanların raporundan çarpıcı kesitler.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya İl Sekreteri Ebru Ayvaz; "Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar'ın bebekler için üretilen besinlerde yasaklandığı ancak yetişkinlerde ise halen serbest" dedi ve yasaklayan ülkeleri sıraladı.
 
15 bin GDO lobi elemanın görev yaptığı AB Komisyonu gıda maddelerinde GDO'nun tümüyle izin verilmesi için çalışma başlattı. 'Sıfır tolerans' politikasını gevşetmek isteyen komisyona Almanya karşı çıkıyor.
Sayfa: 6/21 - 242 kayıttan 61 - 72 arası
1 2 3 4 5 [6] 7 8 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri