Son Dakika
Cuma, 23 Ekim 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Manisa'da bir ihbarı değerlendiren zabıta ve polis ekipleri, hayvan damında hayvan yemiyle ekmek üretimi yapan bir işlet
Arjantin’in soya ticaretinin merkezinde, tarım topluluklarında ev ev 65000 kişiyle yapılan anketler, bu yerlerde kanser
GDO, yaratılışın/fıtratın değiştirilmesine yönelik şeytani bir eylem. GDO sadece tohumu değil, insanı ve kainattaki tüm
İktibaslar > G D O Haberleri
TGDF Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rint Akyüz’un GDO ile ilgili açıklamalarına Gıda Hareketi’nden sert yanıt geldi. İşte ayrıntılar…
 
BBC’nin haberine göre 1990'ların başında, Flavr Savr adlı, genetik yapısıyla oynanmış domatesin gen dizilimi yanlış yapıldığı için yeniden yapılarak tat sorunu çözülecekmiş.

Süper böcek tehlikesi ABD’de 10’a yakın eyalette ortaya çıktı. Çevre örgütü EPA, gen sahibi şirket Monsanto’ya uyarı gönderdi: “Süper böcek olmayacak diyordun. Başaramadın. Koruma yöntemi geliştir. Ya da izinleri gözden geçireceğim.”
 
Parçacık hızlandırıcı, artık fıtrat değiştiriyor. Canlılar tahmin bile edilemez risle karşı karşıya...

Mehmet Ali Önel'in yönettiği 'Deşifre' programına katılan Mehdi Eker, GDO'yu yasaklamanın mükün olmadığını söyledi. Tavuklarda antibiyotik kullanıldığını kabul eden Eker, "onlar tavuk değil piliç" dedi. İşte o konuşmadan çarpıcı kesitler...
 
Fransa ve Macaristan gibi ülkeler tarafından başlatılan 'anti-Monsanto aktivizmin' ardından, Polonya’da Monsanto'yu kovma kararı aldı.

ağlığına önem veren toplumlar önce ABD’den uzak durmalılar. Zira GDO pazarının dünya lideri bu ülkedir. Üretim hacmi bakımından arkasından gelen Arjantin, Kanada ve Brezilya ile birlikte bu sağlıksız ürünlere verdikleri destek ve AB ülkeleri ile yasal düzenlemeler açısından önemli farkları izlenmeye değerdir.
 
Medi Bey yine kızmış. Bakan Mehdi Eker, “Bazı gıda firmalarının reklamlarında ‘Bizim ürünlerimizde GDO yoktur’ deniliyor. Buna çok sinirleniyorum. Türkiye’de zaten GDO’lu ürün yok. Ama bunu sadece kendi ürünlerine has gibi bir şey olarak sunmak haksız rekabet ve halkı yanıltmaya yöneliktir. İlgili yerleri aradım ve bu reklam durduruldu” dedi.

GDO’lu gıda hayatımızın her köşesine yavaş yavaş nüfuz ettirilmeye çalışılıyor. Kamuyounun bu konuda net bir karşı çıkışı olduğu bilinmesine rağmen GDO’lu gıdalara ithalat izinleri hızla ve eksiksiz veriliyor. Halk sağlığı ve bizden sonraki kuşakların “temiz ve doğal gıda” hakları yerine şirketlerin kazanacağı paraların hesapları yapılıyor. Yine de toplumun GDO konusuna olan tepkisi giderek büyüyor. Çocuğuna “ne idüğü belirsiz”, “canavar” gıda yedirmek istemeyen anneler, tehlikenin büyüklüğünün farkında olan tüketiciler, doğanın ya da “Yaradan’ın işine” karışılmaması gerektiğini savunanlar, doğal tarım ve gıdanın “sürdürülebilir bir gelecek” için tek yol olduğunu bilenler örgütleniyor, GDO’ya karşı seslerini yükseltiyor.
 
AB ülkeleri GDO'lü ürünlerin pazarlanmasına izin verilip verilmemesi konusunda ikiye bölünmesi üzerine AB dönem başkanı Danimarka soruna çözüm arıyor.

Genetiğiyle oynanmış 1600 gıda maddesi bulunuyor. Bunlardan üretilen yağ, un, nişasta, glikoz, sakaroz, fruktozun kullanıldığı krakerden cipse, şekerlemeden pudinge, birçok hazır gıda soframıza kimsenin haberi olmadan geliyor. Çünkü etiketlerinde belirtilmiyor.
 
Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu 2011/503 E. ve 29.09.2011 tarihli kararı ile GDO yönetmeliğinin 5ç maddesinin yürülüğünü durmuştu. Biyogüvenlik Kurulu üye 9 yeni GDO'lu mısırın gıda olarak ithalatına izin verilmesine hazırlanıyor.
Sayfa: 7/21 - 242 kayıttan 73 - 84 arası
1 2 3 4 5 6 [7] 8 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri