Son Dakika
Cuma, 23 Ekim 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Manisa'da bir ihbarı değerlendiren zabıta ve polis ekipleri, hayvan damında hayvan yemiyle ekmek üretimi yapan bir işlet
Arjantin’in soya ticaretinin merkezinde, tarım topluluklarında ev ev 65000 kişiyle yapılan anketler, bu yerlerde kanser
GDO, yaratılışın/fıtratın değiştirilmesine yönelik şeytani bir eylem. GDO sadece tohumu değil, insanı ve kainattaki tüm
İktibaslar > G D O Haberleri
GDO ile ilgili tartışmaya Danıştay aldığı kararla yeni bir boyut getirdi. Buna göre firmalar ithal ettikleri ürünün zararsızlığını ispat ile yükümlü.
 
BASF firmasının Avrupa’daki GDO araştırmalarını askıya alacağını ve araştırma kolunu ABD’ye taşıyacağı yönündeki açıklamasından sonra şimdi de Monsanto, Fransa’da böceklere dayanıklı mısır satma planlarını rafa kaldırdığını duyurdu. Bu sevindirici gelişme Monsanto ve Basf AB'yi tehdit ettiği şeklinde yorumlandı.

Basın yayın organlarında İsrail'in domatesin rengini değiştirip dünya pazarına 'siyah domates' adıyla sunmaya başladı. Kimi çevrelerin öve öve bitirmediği ürünün önümüzdeki yıl Türkiye pazarlarında da yer alacağı iddia ediliyor.
 
Çok tartışılan ancak anlaşılması zor bir şey GDO. Bu sebeple bu yazımda bunun ne olduğunu, olabildiğince anlaşılabilir bir şekilde anlatmaya çalışacağım.

Türkiye'nin GDO'lu 13 mısır türüne izin vermesiyle taşlayan tartışma büyüyor. İşte bu tartışmaya katkı sunacak "GDO’yla Amerika’yı yeniden keşfetmenin türkiye’de yol açacağı belâlara dâir ciddi uyarılar" alt başlıklı makale
 
Sabancı Üniversitesi’nden Prof. Dr. Selim Çetiner, GDO taraftarı grupta yer almasına rağmen “Biyogüvenlik Kurulu’nun GDO onaylarına katılmam mümkün değil. Piyasadan aldığımız 51 yemden 50'si GDO'lu çıktı" dedi.

GDO’lu ürün ekim ve kullanımı yasak olduğu Macaristan’da gizli ekilmiş GDO’lu mısır tarlaları tespit edilerek imha edildiği ve GDO'lu tohum getiren şirketlere de el konulduğu öğrenildi.
 
Yeşiller Partisi, Tarım Çalışma Grubu aracılığıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi‘ne GDO konusunda bir soru önergesi verdi.

Prof. Dr. Nazmi Polat, Türkiye'nin iç göllerinde sayısını hızla arttıran ve hemen hemen bütün habitatlara bulaşan Carassius Gibelio (İsrail Sazanı) türünün en ciddi tehlike olduğunu söyledi.
 
Ünlü kimya dev son günlerde özellikle televizyonlara verdiği reklamlarda kapkaranlık hale gelen imajlarını temizlemeye çalışıyor. Tabiatı zehirlemek için elinden geleni ardına koymayan bu ünlü kimya devi şimdi de GDO'lu papatesleri yaygınlaştırmaya hazılanıyor.

ABD'nin Türkiye ve diğer ülkelerde yürüttüğü 'GDO sağlığa zararlı değil' propagandası, ABD'li diplomatların yazışmalarıyla ortaya çıktı. GDO'lu ürünler siyasetinin değiştirilmesi için hükümete baskıdan bile söz ediliyor
 
GDO tartışmalarının sıradan bir mesele olm adığını artık çoğu kimse biliyor. Asıl amaç ne kadar gizlenmeye çalışılsa da gerçeğin üstünün tümüyle örtülmesi hiç de kolay değil. Siyasetçiler, akademisyenler, bürokratlar, gazeteciler, entellektüeller hatta dindarlar bile bu gerçeğin altında lime lime dökülse de bir avuç vicdan sahibi insan, gerçeği ifşadan geri durmaz.
Sayfa: 8/21 - 242 kayıttan 85 - 96 arası
7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri