Son Dakika
Pazar, 26 Eylül 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü elemanlarının piyasa denetimleri sırasında aldıkları 'Milupa Aptamil Sütlü
Türkiye'deki ürününde GDO tespit edildiği için Tarım Bakanlığı'nca toplatılan Milupa'nun bir başka ürünü de 2012 yılında
Soframızdan eksik etmediğimiz gıdaların neler içerdiğini görünce ürpermemek elde değil. İşte bizi her gün daha da zayıf
Basın Açıklamaları > G D O Haberleri
2014’de 150’den fazla büyük firmanın ürününde GDO tespit edilir. Kanun gereği firmalar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulur. Dönemin bakan ve bakanlığı büyük şirketlerce sıkıştırılır.
 
Geçtiğimiz hafta medyada yer alan bir haberde Kanada’dan yapılan 39 bin ton mercimeğin GDO'lu olduğu iddia edilmişti. Haberde ithalatçı firmanın personelinin ihbarı üzerine, alınan numuneler de mercimeğin GDO'lu olduğunun doğrulandığı ancak raporun bir aydır yazılamadığı iddia ediliyordu. Haberin ardında açıklama yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, iddiayı doğrulamış ve bulunan GDO'lu genin KANOLA geni olduğunu iddia ederek aklamaya girişmişti.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın “Türkiye’de GDO yoktur” şeklindeki iddialarının aksine piyasa denetimleri sırasında bu kez de Ülker firmasınca üretilen "Hero Baby"de GDO tespit edildiği ortaya çıktı.
 
Danone tarafından üretilen “Milupa Aptamil Sütlü Tahıl Karışımı” üründe GDO tespit edilmesinden sonra şimdi de “Milupa Aptamil Sütlü Tahıl Karışımı-Ekopaket”te GDO tespit edildi.

Milupa Aptamil mamada GDO tespi ile ilgili kamuoyunu bilgilendiren Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi şimdi de GDO'cuları korumaya yönelik yapılan yönetmelik değişikliğinin iptali için dava açtı. Gıda Hareketi 2009'da yayınlanan yönetmeliğe iptal davası açmış ve iptal edilmesini sağlamıştı.
 
Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi'nin, Milupa Aptamil bebek mamasın GDO’lu olmasına yönelik teşhirinden sonra yeniden gündem olan GDO vahşeti tartışılmaya devam ediyor.

Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü elemanlarının piyasa denetimleri sırasında aldıkları 'Milupa Aptamil Sütlü Tahıl Karışımı' ürününde GDO tespit etti. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından doğrulanan analizler nedeniyle ilgili firmaya yasal işlem başlatıldığı belirtildi.
 
Türkiye'deki ürününde GDO tespit edildiği için Tarım Bakanlığı'nca toplatılan Milupa'nun bir başka ürünü de 2012 yılında bakteri olduğu için piyasadan toplatılmış.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın “Türkiye’de GDO yoktur” şeklindeki iddialarının aksine piyasa denetimleri sırasında GDO tespit ettikleri ortaya çıktı. Yayınımız üzerine Bakanlıktan yazılı açıklama geldi.
 
Mersin Cumhuriyet Savcılığı tarafından Mersin’de başlatılan ve mahkemeye intikal eden dava ile ilgili ilginç gelişmeler yaşanıyor.

Soframızdan eksik etmediğimiz gıdaların neler içerdiğini görünce ürpermemek elde değil. İşte bizi her gün daha da zayıf düşüren tehlikeler ve bu tehlikelere karşı evimizde yapabileceğimiz sağlıklı tarifler.
 
GDO'nun kısırlık ve kanser yaptığının bilimsel olarak ispat edilmesinni ardında Kaliforniya Eyalet Meclisi’ne GDO'lu ürünlerin etiketlenmesi için yasa teklifi verildi. Teklif Monsanto, Dupont ve CocaCola'yı tedirgin ederken kendilerine “37. Madde etiketleme hareketi” ismini veren bir kitle ise tasarınnı yasalaşması için yüyük bir kampanya başlattı. Gelişmeler Türkiye'deki GDO'cuları da tedirgin ediyor.
Sayfa: 1/5 - 52 kayıttan 1 - 12 arası
[1] 2 3 4 5 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri