Son Dakika
Çarşamba, 5 Ağustos 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
GDO’ya karşı küresel video isyanı
Haricihaber soruyor: Sağı solu pisletip, esnafın ekmeği ile oynamak yerine, yalan yanlış tahrikler saçmadan, mantıklı ve doğru formattaki belgeseller ile internet üzerinden “küresel sermayeye ve onun gıda tedarikçilerine” isyan eden gençlerden neden bizde yok?

Sağlık haber portalı naturalsociety.com önderliğinde gerçek manada “çevre ve sağlık” duyarlılığı olan dünya gençliği, internet üzerinden ilginç bir örgütlenmeye gidiyor. Portalın kurucusu Anthony Gucciard, RussiaToday’e bu konu ile ilgili bilgi vermiş. Özellikle ABD’de GDO-devi Monsanto lehinde tuhaf tuhaf tekelci kanunlar çıktıkça, ABD’li sağlık stkları böylesi protesto hareketleri örgütlemeye çalışıyor.

Bu yeni hareketin adı “Monsanto Video revolt” yani Monsanto video başkaldırısı. Naturalsociety.com’un bu çağrısına naturalnews ve global healing center da destek veriyor. 24 haziranda sosyal medyalara ve youtube, konu ile ilgili videolar yüklenecek ve gdo’lu ürünlerin ve özellikle Monsanto’nun bu konudaki zararları anlatılacak.

Bu “isyana” katılmak çok basit, bu videoları mümkün mertebe çok yere ulaştırmak, paylaşmak ve özellikle çok sayıda bürokratın ilgisini çekmeye çalışmak.

Ülkemizdeki sözde çevrecilerin parklarımıza mirkop saçtıkları, madara olduktan sonra Avrupalı performans sanatçılarına özenip sözde “happening” gerçekleştirdikleri, vesayetin bekçisi heykellere özenip ipe sapa gelmez maskaralıklar sergilediği şu günlerde, gerçekten çevreci olup gıda ve insan sağlığı ile ilgili etkin çalışmalar üreten naturalsociety gibi stkları gıpta ile takip ediyoruz. (haricihaber.com)

22.06.2013 23:24:00 Bu haber 11479 defa okundu
GDO’ya karşı küresel video isyanı
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri