Son Dakika
Cuma, 23 Temmuz 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
GDO'cu derneklerde çözülme başladı
GDO'lu ürün ithalatında şirket ve markaları gizlemek için derneklerini kirli amaçlarına araç yapan endüstride çözülme başladı.

Gıda ürünlerinde kullanılacak 29 GDO türünün ithali için TGDF’nin harekete geçmesi üzerine, Güllüoğlu Baklavaları federasyondan çekildi. Gözler, sektörün diğer isimlerinde.

Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu (TGDF) tarafından gıda ürünlerinde kullanılmak üzere 29 adet GDO türünün ithali için yapılan başvurunun sonuçlanmasına kısa bir süre kala, bazı ürelere girişime bayrak açtı.

Ünlü baklava üreticisi Güllüoğlu, “Tüketicinin sağlığını hiçe sayan hiçbir kurumla işbirliği yapmayız” açıklaması ile, TGDF üyeliğinden çekildi.

Taraf ’a konuşan Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Güllü, çocuğuna ve torununa yediremeyeceği hiçbir ürünü satmayacağını belirterek, “Mühendislerimiz gerekli çalışmaları yaptılar. Sonuç olarak bunun insan sağlığı için zararlı olduğunu düşündük ve bu kararı verdik” dedi.

DERNEKLER AMACININ DIŞINDA KULLANILIYOR

Karaköy Güllüoğlu'nun Şemad'a yaptığı üyelik iptali başvurusunda aşağıdaki ifadelere yer verildi: "İki asırlık tarihi bir firma olarak bizim için en başta tüketici sağlığı ön plandadır. Tüketici sağlığını hiçe sayan hiçbir kurum ile işbirliği yapmak saygın kimliğimize yakışmaz. Ürünlerimizde hiçbir şekilde GDO içermemektedir. Aksine piyasada glikoz şurubunu önlemek için yıllarca emek verip ARGE'sini yapmaktayız. Dernek olmanın ana prensiplerinden birisi de kamu yararına işler yapmaktır. Gördüğümüz kadarıyla Şemad Derneği bu durumda ticari düşünmektedir. Dernek ilkesinden sapmıştır."

GDO’lu yağlar piyasada mı?

Gıda Hareketi’nden TGDF’ye GDO resti!

13.08.2012 15:02:00 Bu haber 4938 defa okundu
GDO'cu derneklerde çözülme başladı
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri