Son Dakika
Pazar, 26 Eylül 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6
Bilim adamları ABD’nin New Jersey eyaletindeki Saint Barnabas Enstitüsü’nde genetik müdahale yöntemiyle 30 bebek üretti.
Yeni Zelandalı genetik mühendisleri tarafından erkek bedeninde dişi keçi yetiştirildi.
Evcilleştirme merkezi olarak bilinen ve önemli zoolojik ünitelerin göç yolları üzerinde olduğu için genetik çeşitliliğe
İktibaslar > Gen-Klonlama Haberleri
Bilim adamları ABD’nin New Jersey eyaletindeki Saint Barnabas Enstitüsü’nde genetik müdahale yöntemiyle 30 bebek üretti. Bu bebeklerden ikisinin üç farklı ebeveynin DNA’sını taşıdığı açıklandı.
 
Son üç yıldır toplam 155 adet insan-hayvan karışımı embriyo üretildiği ortaya çıktı.

Yeni Zelandalı genetik mühendisleri tarafından erkek bedeninde dişi keçi yetiştirildi.
 
Pentagon, insanlarda ‘Tanrı geni’ diye de adlandırılan VMAT2 genini yok etmek için çalışma başlattı. ABD bununla Tanrı geninin beyindeki bazı molekülleri kontrol ederek, genlerimize işlemiş olan inanç duyusunu yok etmeyi hedefliyor.

Evcilleştirme merkezi olarak bilinen ve önemli zoolojik ünitelerin göç yolları üzerinde olduğu için genetik çeşitliliğe sahip Türkiye'de birçok sığır ırkının yok olduğunu bildirildi. Peki bu işi nasıl başardık? Bundna kimlerin nasıl bir çıkarı var?
 
Buğdayın gen haritasının yüzde 95'i deşifre edildi. Bu gelişmensonrasında buğdayın geleceği tehlikeye düştü. Birçok şirket buğdayın yapısını tümüyle değiştirerek insanların sağlığı ile oynasından korkuluyor. Yeni gelişme ile verim artışı adıyla buğdayın besin değeri düşürülerek insanlar yeni bir bağımlılığa dûçar edecekler.

Fransız bilim adamları, evcil farelere çok benzeyen Afrika cüce faresi Mus minutoides'in dişilerinin XX değil, XY kromozomlarına sahip olduğunu belirledi.
 
Bilim adamları, genetik olarak değiştirilmiş fare hücrelerinden, insan vücudu geliştirecekleri bir deney hazırlıyorlar. Genetik modifikasyon, bir sonra ki adımda, insan embriyosu oluşturmak da kullanılacak...

"Yerli Halklarda Beslenme Tarzı" adlı raporunu açıklayan BM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO); 20. yüzyılı "kabus yüzyılı" ilan etti. Raporda geleneksel gıdaların terk edilerek hazır gıdalara yönelinmesi; obezite, şeker ve yüksek tansiyon gibi sağlık sorunlarını beraberinde getirdiği belirtiliyor.
 
Stanford Üniversitesi Tıp Fakültesi Genetik Bölümü'nün hazırladığı "Anadolu'nun genetik profili" araştırması yayınladı. Peki, bir dünya karmasına benzeyen araştırma sonuçlarında çıkan 10 genden hangisi size uyacak?

Kanadalı bilimadamlarından sonra İsrailliler tarafından da DNA hakkında bilinen tüm bilgileri çürütecek iddialar geldi. Yeni iddiaya göre insan vücudunun biyolojik kimlik kartı DNA, yapay olarak çoğaltılabiliyor.
 
Bilimi tabu olarak kabul eden, herşeyi bilime bağlayıp bilimsel kanıt isteyenler gözünüz aydın: Bilim bilimin aksini isbatladı. Yeni bulgulara göre genetik konusunda tüm bilinenler çökebilir ve adli tıp DNA testleri tartışmalı hale gelebilir!
Sayfa: 1/2 - 15 kayıttan 1 - 12 arası
[1] 2 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri