Son Dakika
Pazar, 26 Eylül 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Devlet dediğin böyle olmalı. Hamuduyla götürene af, damgasız 15 yumurtaya 15 bin lira ceza kesmeli. Amaç milletin kendi
Avrupa'da böcek ilacı içeren yumurtaların yarattığı kriz 7 ülkeye yayıldı - Krizin Belçika'da bir şirketten kaynaklandığ
Mehdi Eker, AHaber kanalında katılığı bir programda milletin "tavuk" dediği şeylerin "tavuk değil piliç" olduğunu söylem
İktibaslar > Hayvansal Haberleri
Ölü ve hastalıklı hayvanlar ithal edilip piyasaya sürülüyor şeklindeki ihbarları değerlendiren Gıda Hareketi yetkilileri gümrüklerde incelemeler yapmış, olayı doğrulayan çok sayıda bilgi belgeye ulaşmanın yanı sıra bizzat olayı görüntülemişti. Şimdi Tarım Bakanlığı'na bağlı Et Balık Kurumu yöneticileri ölü ve hastalıklı et satmaktan yargılanıyor.
 
İthal edilen erkek inekleri doğurunca gözler yeniden hayvan ithalatında dönen dolaplara çevrildi. İşte ayrıntılar...

Retail News'e açıklama yapan BİM; "Uludağ markalı soyulmuş sosis ürünümüz, formülü itibariyle %70 dana eti %30 tavuk etinden imal edilmektedir" dedi. BİM kendini hazırlık aşamasında "Göğüs eti kemikten ayrılırken bazen bıçak iç organlara da değebilmekte, dolayısıyla ete bulaşabilmektedir" diye savunmaya çalıştı.
 
19 Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü Başkanı Prof. Dr. Musa Sarıca; "Türkiye'de damızlık yumurta tavukçuluğunda yüzde 99, et tavukçuluğunda ise yüzde 100'lük oranın yurt dışından temin edilmektedir" dedi.

Balla başlayıp, tavuk, süt ve et ürünleriyle devam eden gıda teröristleri, şimdi de yumurtaya dadandı. Sağlıksız ortamda yetişen tavukların yumurtaları hastalık saçıyor
 
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın geçen yıl yaptığı denetimlerde Burger King'in hamburger etlerinde ortaya çıkardığı sağlığı tehdit eden Salmonella ve Listeria virüslerine, şimdi de salam, sosis ve sucukta rastlandı ancak sonuçlar kamuoyundan gizlendi.

Kanada'da yapılan bir araştırma kadınlarda sık görülen idrar yolu enfeksiyonlarının sebebinin tavuklar olabileceğini ve bazı hayvanlara verilen antibiyotiklerin iyileşme sürecini zorlaştırdığını ortaya koydu.
 
Sentetik bir hayat vadeden batı kültürü şimdide de sentetik/yapay et icat etti. Hollandalı geliştirilen yapay etten üretilen hamburgerinin Ekim ayına dek hazır olacağını söyledi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yayımlanan "Canlı Hayvan Ticareti Yapan Satıcıların Çalışma ve Denetlenmesi ile İlgili Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliği"nde domuz, diğer canlı hayvanlar kapsamında tutuldu. Sığır cinsi hayvanlar, koyun ve keçi ile birlikte "domuz" da artık sıradan bir kesimlik hayvan statüsünde, yeter ki prosedüre uyulsun.
 
Türkiye’ye hayvan ihracatının, hayvanlar için ağır işkenceye dönüştüğü iddiasıyla AB soruşturması başlatılmasını talep edildi.

Çevre ve Doğayı Koruma Derneği tarafından yapılan bir araştırma, süpermarketlerdeki her 2 tavuk etinden birinin mikroplu olduğunu ortaya koydu.
 
Körfez ülkelerinden Katar'ın yeni uygulaması ülkede yaşayan Müslümanları tedirgin etti. Ülkede yeni başlayan uygulamaya merkezi Katar'da bulunan Dünya Alimler Birliği'nin nasıl bir tepki vereceği merak konusu...
Sayfa: 2/5 - 54 kayıttan 13 - 24 arası
1 [2] 3 4 5 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri