Son Dakika
Pazar, 26 Eylül 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Devlet dediğin böyle olmalı. Hamuduyla götürene af, damgasız 15 yumurtaya 15 bin lira ceza kesmeli. Amaç milletin kendi
Avrupa'da böcek ilacı içeren yumurtaların yarattığı kriz 7 ülkeye yayıldı - Krizin Belçika'da bir şirketten kaynaklandığ
Mehdi Eker, AHaber kanalında katılığı bir programda milletin "tavuk" dediği şeylerin "tavuk değil piliç" olduğunu söylem
İktibaslar > Hayvansal Haberleri
Özellikle kurban döneminde yaşanan hayvanları elektrik verilerek bayıltılaması ve ardından kesilmesi konunda ciddi tartışmalar sürüyor. Peki bu işlem sağlık mı ve caiz mi? Veteriner bir akademsiyeni tespitlerini okuyup fetvasını kalbinize sorun. İşte o makale:
 
Türkiye'nin çeşitli illerindeki mezbahalarda kaydedilen görüntülerde hayvanların nasıl kesildiği, kesimden sonra hayvanların dakikalarca nasıl kıvranarak can verdiği çarpıcı bir şekilde gözler önüne seriliyor.

Türkiye'nin halen yoğun bir şkilde hayvan ithalatını sürdürmekte. Zaman zaman basına yansıyan skandallar şimdi tüm dünyanın gündeminde. İşte gümrüklerde yaşanan ve hem hasta hem de ölü hayvanların ithal edildiğine dair batı basınında yayınlanan gizli çekimler...
 
Edirne'de bir köy şarbon hastalığı nedeniyle karantinaya alındı.

İzleyeceğiniz video endüstrinin ve batılı kültürün insanlığı getirdiği noktayı gösteriyor. Bu vahşet görüntüleri yoruma gerek bırakmıyor. Lütfen çocuklara izletmeyiniz.
 
Tarım Bakanlığı'nın, 'İthal edilen küçük ve büyükbaş hayvanların sakatatını imha edin' talimatı, ette deli dana paniğine neden oldu.

Bulgaristan-Türkiye sınırına 142 kilometrelik tel örgü çekileceği açıklaması dikkatlerin yeniden hayvancılığa çevrilmesine neden oldu.
 
2010 yılının son günü Almanya NRW- Eyalatinin Tüketici Bakanlıǧı'nın yaptığı bir araştırma endüstriyel yumurtaların kansere neden olduğunu belgeledi. Peki endüstriyel yumarta neden kanser yapıyor?

Güney Afrika Komünist Partisi'nin lideri Blade Nzimande, tavuk üreticilerini ırkçılık yapmakla suçladı.
 
Çevre Sorunlarını İnceleyen Bağımsız Araştırma Kuruluşu Worldwatch Enstitüsü'nün her yıl hazırladığı "Dünyanın Durumu" adlı eserin 2010 Kitabı da oldukça zengin bir içeriği sahip. Eserden kısa bir kesit...

Milyonlarca vicciv nasıl katlediliyor. Katiller kim ve bunu ne için yapıyorlar?
 
ABD'de gıda olarak tüketilecek sığırlar, ölü sığırlardan klonlanıyor.
Sayfa: 3/5 - 54 kayıttan 25 - 36 arası
1 2 [3] 4 5 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri