Son Dakika
Pazar, 26 Eylül 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Devlet dediğin böyle olmalı. Hamuduyla götürene af, damgasız 15 yumurtaya 15 bin lira ceza kesmeli. Amaç milletin kendi
Avrupa'da böcek ilacı içeren yumurtaların yarattığı kriz 7 ülkeye yayıldı - Krizin Belçika'da bir şirketten kaynaklandığ
Mehdi Eker, AHaber kanalında katılığı bir programda milletin "tavuk" dediği şeylerin "tavuk değil piliç" olduğunu söylem
İktibaslar > Hayvansal Haberleri
Suda ne oluyor ki bugüne kadar orada sorunsuz yaşan balıkların cinseti değişiyor. Balıkların dişileşmesine ne neden oluyor...
 
Daily Telegraph’ın haberine göre, Gıda Standartları Kurumu, 3 yaşındaki dananın geçen sene kesilerek piyasaya verildiğini ilk kez açıkladı. Peki sözkonusu et hangi ülkede satıldı?

Doğal ortamlarından uzakta, kapalı ortamlarda üretilen hayvanlar ve balıklar hem sağlığımızı hem de çevreyi tehdit ediyor. Çözüm "doğaya dönüş"te...
 
Et ve Balık Kurumu'nun et fiyatlarını düşürmek için yaptığı ihale çerçevesinde yurtdışından getirilen canlı hayvanların kesimi sürüyor. İthal etin piyasaya arzıyla gerileyen et fiyatları, tüketicinin ithal ete rağbet göstermemesi sebebiyle yeniden yükselişe geçti.

Et fiyatlarını daha önce spekülatörlere bağlayan Tarım Bakanı Mehdi Eker şimdi de yağmurun azlığına ve yem fiyatlarının yüksekliğine bağladı. Yağmur yağmadı, otlar bitmedi, inekler yemedi, ette olmadı demeye getiren Bakan’a bir gözlük hediye etmek şart oldu.
 
Kırmızı etteki fiyat artışının perde arkası netleşiyor. AB'den alınması yasak olan damızlıkların ABD'den getirildiği ve 1250 dolar fazla ödendiği bildirildi.

Ette fiyat tartışmaları devam ederken bir yandan da domuz, at, eşek ve köpek etleri yakalanmaya devam ediyor. Bu yakalanmalar büyük bir hassasiyetin ürünü olmaktan öte biraz şans biraz ihbar kaynaklı olması taployyu daha da vahim hale getiriyor.
 
Birçok kimsenin dile getiridiği kadınların erkekleşmesi ve erkeklersin kadınlaşması sorununu nedenini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fethi Doğan anlatıyor. İşte Türk erkelerini kızdıracak neden...

Gebze'den sonra şimdi de Kırklareli'nde domuz eti şoku yaşanıyor. Öteyandan Gebze başta olmak üzere bir çok kasaba domuz eti sevk eden toptancılar olduğu ortaya çıktı.
 
Gebzede faaliyet gösteren bir lokantada domuz eti , iki lokantada at eti, 6 kebapçı ve lokantada ise kırmızı et diye kanatlı hayvan eti karıştırılmış. Şimdi Tarım Bakanlığı yetkililerine sorsak ne derlerdi. Herkes tahmin ediyodur. Ama hiçbir zaman belgeler onlara katılmıyor.

Etteki fiyat artışının yanı sıra yapılan suistimaller dikkat çekiyor. Prof. Dr. Bülent Nazlı, Türkiye'de kullanım izni olmayan, "bradmix" adlı Hollanda orijinli kimyevi maddenin, etlerin hacmini yüzde 25-30 artırmak amacıyla kullanıldığını belirtti.
 
Kurban Bayramı nedneiyle etlerin bir bölümü ileriki günlerde tüketmek için saklamayı düşüneneler dikkat. Ette saklama süresi son derece önemli.
Sayfa: 4/5 - 54 kayıttan 37 - 48 arası
1 2 3 [4] 5 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri