Son Dakika
Pazar, 26 Eylül 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Devlet dediğin böyle olmalı. Hamuduyla götürene af, damgasız 15 yumurtaya 15 bin lira ceza kesmeli. Amaç milletin kendi
Avrupa'da böcek ilacı içeren yumurtaların yarattığı kriz 7 ülkeye yayıldı - Krizin Belçika'da bir şirketten kaynaklandığ
Mehdi Eker, AHaber kanalında katılığı bir programda milletin "tavuk" dediği şeylerin "tavuk değil piliç" olduğunu söylem
İktibaslar > Hayvansal Haberleri
Dünyada Obezite rahatsızlığın artması ile her geçen gün önem kazanan egzersiz ve yürüyüşün inekler için de çok faydalı olduğu tespit edildi. Artık ineklerinde sağlıklarına kavuşmaları için ataları gibi davranarak geniş otlaklarda yürüyerek streslerini atmaları gerekiyor.
 
Adana'da jandarma ve Yüreğir ilçe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin ortak operasyonuyla, satılmaya hazır 200 kilogram eşek eti ile kesilmek üzere bekletilen 41 eşek ele geçirildi.

Tavuk yemlerine içinde birçok hastalık barındıran kanların yanısıra, hayvansal mezbaha atıkları, ölü tavuklar, GDO'lu bitkilerin yanısıra antibiyotikler ekleniyor. Bu nedenle de yumurta ve tavuk eti tüketenleri büyük tehlikeler bekliyor. Otcul oldukları halde kendi cinsleri ve hayvansal gıdalarla beslenerek yamyamlaştırılan tavuklar, aynı zamanda birer antibiyotik deposuna dönüştürüldükleri için insan sağlığını tehdit ediyor!
 
Kimisi beyaz kabuklu yumurtaları tercih ederdi, kimisi kahverengi. Kimisi daha sağlıklı olduğunu söyleyerek kahverengi yumurta alır, kimisi de aynı gerekçeyle beyaz kabuklu. Peki aradaki fark nedir? Yumurta neden çift renklidir?

"Domuz Gribi" Türkiye'de çarpıcı bir gerçeği daha ortaya çıkardı. Türkiye'de domuz üretim çiftliği hem var hem de yok. Ruhsatlı çiftlik yok ama ruhsatsız var...
 
Hayvanların beslenmesindeki sorunlar hayvansal ürünleri tüketen diğer canlılarda büyük riskler meydana getirmektedir. Halbuki eskiden hayvanlarda insanlar gibi doğal gıdalar tüketirdi. Üzüm posası bu doğal gıdalardan biriydi.
Sayfa: 5/5 - 54 kayıttan 49 - 54 arası
1 2 3 4 [5] 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri