Son Dakika
Çarşamba, 1 Aralık 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Devlet dediğin böyle olmalı. Hamuduyla götürene af, damgasız 15 yumurtaya 15 bin lira ceza kesmeli. Amaç milletin kendi
Avrupa'da böcek ilacı içeren yumurtaların yarattığı kriz 7 ülkeye yayıldı - Krizin Belçika'da bir şirketten kaynaklandığ
Mehdi Eker, AHaber kanalında katılığı bir programda milletin "tavuk" dediği şeylerin "tavuk değil piliç" olduğunu söylem
İktibaslar > Hayvansal Haberleri
Devlet dediğin böyle olmalı. Hamuduyla götürene af, damgasız 15 yumurtaya 15 bin lira ceza kesmeli. Amaç milletin kendi imkanlarıyla geçinmesini engelleyip, büyük şirketlere mahkum etmek olmalı. Herkesi şirketlerin ve zenginleri köleşi yapmalı devlet dediğin. Yazık ki bu Avrupa'da değil, Türkiye'de oluyor. Ama kimse korkmayıp inadına direnmeli. Direnerek ve el birliği ile bu zulme durdurabiliriz.
 
Avrupa'da böcek ilacı içeren yumurtaların yarattığı kriz 7 ülkeye yayıldı - Krizin Belçika'da bir şirketten kaynaklandığı düşünülüyor - Hollanda, Almanya ve Belçika'da milyonlarca yumurta raflardan kaldırılırken, birçok tavuk çiftliğinin faaliyeti durduruldu - Yumurta krizi AB ülkeleri arasında karşılıklı suçlamalara yol açtı

Mehdi Eker, AHaber kanalında katılığı bir programda milletin "tavuk" dediği şeylerin "tavuk değil piliç" olduğunu söylemişti. Bu doğruydu çünkü kendileri kuş gribi masalında milletin tavuklarını gazlarla boğup imha ederek yok etti. Onların yerini de ROSS, Cobb, Hubbard marka Amerikan ve Fransız 'pi'li'ç'leri aldı. Bu yetmezmiş gibi az sayıda yerli ırkın piyasa da satışı yasaklandı. Sadece tavuğun değil yumurtanında... Buna rağmen piyasada gezinen tavuk ve yumurtası ya da organik adıyla satılanları görünce gülmekten değil ağlamaktan kırılıyoruz.
 
Daha fazla "et" üretmek için hayvanlara her türlü işkenceyi yapmaktan geri durmayan modern, liberal ve kapitalist insanın şimdi de kırmızı etten sonra tavuklara da su enjekte ettikleri ortaya çıktı. keşke bu sözde etlere ekledikleri şey sadece su olsaydı. Ama ne yazık ki değil.

Almanya'da yapılan laboratuar incelemesinde endüstriyel tavukların neredeyse tümünün bakteri içerdiğini ortaya çıktı. Asıl tehlikenin ise bu bakterilerin tümünün antibiyotiğe karşı dirençli olmalarıydı. Yapılan açıklamada tavuklardaki bakteriler özellikle kronik hastalar için büyük risk oluşturduğu ifade edildi. Şimdi Almanların bu içtenlikli çalışmasına karşı Tarım Bakanlığı çok geçmeden şu aklımayı yayınlar: "Tavuklar temizdir gönül rahatlığıyla yiyebilirsiniz." Çünkü aksi durumda 1 ABD'li civciv ve 19 piliç üreten firmanın tekelindeki tavuk sektörü zarar görür. İnsan mı, ondan yedekte 76 milyon kadar var. Yeter ki 20 işletme zarar görmesin.
 
Hollandalı sanatçı Christien Meindertsma, "05049 numaralı Domuz" isimli kitabında, domuzun hiçbir parçasının çöpe atılmadığını ve tam 185 farklı ürünün içinde kullanıldığını gösterdi.

Avrupa'yı günlerce meşgul eden et ürünlerindeki at eti skandalı Güney Afrika'da "korkunç" bir boyut kazandı. Güney Afrika'da sosis ve kıymada insan DNA'sına rastlandı.
 
İzlanda’daki volkan patlamasının ardından dünya deniz ürünleri ithalatını durdurdu. Türkiye’de ise uyarılara rağmen ithalat patlaması yaşandı

Türkiye'nin deli dana riski taşıyan ülkelerden ithalat yaptığı tescillendi! Hayvancılık sektörü endişelerini bir raporla hükümete iletti.
 
Bazı akademisyenler ile Ankara'daki siyasetçi, bürokratlara sorarsanız herşey yolunda. Yiyin yiyebildiğiniz kadar. Bir sorun çıkarsa -ki çıkar- ilaç veririz, ameliyat ederiz, koşun gayri diye kamu spotları yayınlarız. Ama iyi ki herkes onlar gibi düşünmüyor.

Et Balık’daki skandalı müfettiş raporu doğruladı. Bu durum Türkiye'de gıda, tarım ve hayvancılığını idare etmeye kalkan bakanlığın kendi durumunu bile idare edemiyor olduğunu biraz daha gösterdi.
 
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Bir soru önergesine verdiği yanıtta Antalya’da 2 adet ve İzmir’de 1 adet olmak üzere toplam 3 adet kayıtlı domuz çiftliği bulunduğunu belirtti.
Sayfa: 1/5 - 54 kayıttan 1 - 12 arası
[1] 2 3 4 5 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri