Son Dakika
Pazar, 19 Eylül 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2
ABD'de 8 bin çocuk üzerinde yapılan araştırmada çocukların başarısız olmasının nedenleri bulundu. Onun çocuklarınıza ver
naturalnews.com sitesinin haberine göre Bolivya halkı dünyanın fast-food devi Mc.Donalds’a kapıyı göstermiş. Halk isteme
Aydın'da su böreği yiyen 30 kişi zehirlendi, 1 kişi hastanede hayatını kaybetti. Bakanlığın tepkisi merak ediliyor!
İktibaslar > Hazır Gıdalar Haberleri
ABD'de 8 bin çocuk üzerinde yapılan araştırmada çocukların başarısız olmasının nedenleri bulundu. Onun çocuklarınıza verdiği şeyler çocuğunuzu geleceğini etkiliyor.
 
naturalnews.com sitesinin haberine göre Bolivya halkı dünyanın fast-food devi Mc.Donalds’a kapıyı göstermiş. Halk istemediği, protesto ettiği ve rağbet göstermediği için firma ülke genelinde ki tüm restoranlarını kapama kararı alıyormuş.

Aydın'da su böreği yiyen 30 kişi zehirlendi, 1 kişi hastanede hayatını kaybetti. Bakanlığın tepkisi merak ediliyor!
 
20 Eylül 2011’de Nature dergisine ait Cell Research’de çok önemli bir makale yayınlandı. İnsan kanında yenilen bitkilere ait genetik materyaller bulundu. Bu çok heyecan verici buluş yediğimiz gıdaların doğrudan doğruya vücudumuzun genlerine müdahale ettiğini göstermektedir. Mevcut sayımızda yazarlarımızdan Doç. Dr. Nezih Hekim bu yazının özetini kendi yorumu ile birlikte yazmış. İşte bu ilginç makale

Sosis, salam, sucuk, pastırma ve jambon gibi işlenmiş et ürünü tüketenlerin erken ölüm riskini yüzde 44 oranında artırdığı bir kez daha ispat edildi.
 
İtalya'daki bir araştırma kahvaltıda tüketilen mısır gevreğinin obezite yaptığını tespit edildi.

Hükümet tarafından hazırlıkları sürdürülen ve halk arasında “hamburger vergisi” olarak bilinen yeni vergi taslağı, Macar medyasına göre son şeklini alıyor.
 
Bu dündayı acele terk etmenin bir başka yoluda cips yemekmiş. TÜBİTAK taramasında ortaya beklenen bir sonuç çıktı. Çips yiyenler sağlığını kaybeder ve ölür.

Salam, sosis ve sıcak sosisli sandviç gibi işlenmiş et yemenin kalp ve şeker hastalığı riskini artırdığı belirlendi.
 
Araştırmacılar, kahvaltı gevreklerinde bulunan yüksek orandaki şekerin farkında olmayan insanların obezite, diyabet, kalp hastalıkları, kanser ve hatta kısırlık hastalıklarına yakalanma oranlarının arttığını belirtti.

Daha tadına bakmadan yemeğe tuz döken Türk halkının gereğinden fazla tuz tükettiği araştırmalarla da doğrulandı.
 
Yeni bir araştırmaya göre, kızarmış patateslerin çoğu kızartılmadan önce, mısır yağına daldırılıyor. Peki bu ürünler tehlikeli mi? Tehlikeli ise neden?
Sayfa: 1/2 - 15 kayıttan 1 - 12 arası
[1] 2 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri