Son Dakika
Cumartesi, 23 Ekim 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Hedef insan DNA'sı mı kanser mi?
DNA'ların çift sarmal yapısını keşfedenlerden olan James Watson, teknolojilerin kendi leyhinde olduğunu belirtip; "Genlerin birbirini nasıl etkilediğini öğrenip, daha iyi insanlar(!) yapabiliyorsak bunu neden yapmayalım?" dediği günden bu yana çok şey değişti. Amerikalı Dr caplan'ın "Bu Tanrı'nın işine karışmak anlamına gelse bile yapacağız" diyerek özetlediği şeytani eylemde yeni bir aşamaya geçilmişe benziyor.

www.iyibilgi.com özel

İsrailli Arap bilim insanı Emel Eyüp yaptığı araştırmalar sonucu altın başta olmak üzere çeşitli metal nanoparçacıklarının, kanserle savaşta hayat kurtarabileceğini keşfetmiş. Eyüp, kötü huylu tümörlerin içine enjekte edilen altın nanoparçacıklarının, rasyasyon tedavisinde pozitif sonuçları kat kat arttırdığını ortaya koymuş. Eyüp'ün takımı şu sıralar söz konusu altın parçacıklarının endüstriyel ölçekte üretilebilmesi için yeni bir metod üzerinde çalışıyor. Altınla tedavi çok pahalı olmaz mı sorusuna ise şu yanıtı veriyor:

"Evet ancak çok küçük miktarlardan - bir kaç miligram- bahsettiğimiz için ücret çok önemli bir mevzu değil. Başka bir ilacı geliştirmekle aynı maliyete sahip"

Eyüp'ün projesi şimdiden ses getirmiş durumda. İsrailli iş adamı Mori Arkin'in kurmuş olduğu bir yatırım fonu, projeye mali destek vermeye başlamış.

Burada esas soru şu: Altın parçacıkları sadece tümörlerde mi kullanılacak yoksa sağlıklı DNA'nın da değiştirilmesinde rol oynayabilir mi? 'Altın nesillerin' radyasyon üzerinden toplu dönüşümü için önemli bir adım olabilir mi?

Bankaların yastık altında saklanan altınlara göz diktiği şu günlerde, insan sağlığı açısından altının önemi her geçen gün daha da artıyor.

 

Hedeftekiler sadece kötü huylular mı yoksa tüm DNA mı?

 

29.10.2012 12:42:00 Bu haber 5664 defa okundu
Hedef insan DNA'sı mı kanser mi?
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri