Son Dakika
Pazar, 19 Eylül 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Helal Akreditasyon Kurumu kuruldu. Tüm üretici ve pazarlama kurumları Danışman Kurulu'n
Kazakistan'da yönetim gıda ürünlerine helal sertifikası verilmesini tekeline aldı. Sertifikanın helal olan ismini de adi
Fransa saldırısını bahane eden Avrupa Birliği ülkeleri, terörle mücadele bahanesiyle Müslümanları fişlemeye başladı. Bu
İktibaslar > Helâl-Haram Haberleri
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Helal Akreditasyon Kurumu kuruldu. Tüm üretici ve pazarlama kurumları Danışman Kurulu'nda yer aldı. Hiç gıda örgütüne yer verilmezken, tüketici örgütlerinden ise bir temsilciye yer verildi. Yönetimde kimleri yer alacağı ise muamma. Bir başka gariplik ise TÜSİAD bile kurulda yer aldı. Garip ama gerçek bu!
 
Haramın hamuduyla götürüldüğü bir çağda, şu köylünün yaptığı olacak şey değil.

Kazakistan'da yönetim gıda ürünlerine helal sertifikası verilmesini tekeline aldı. Sertifikanın helal olan ismini de adil olarak değiştirdi.
 
Fransa saldırısını bahane eden Avrupa Birliği ülkeleri, terörle mücadele bahanesiyle Müslümanları fişlemeye başladı. Bu karara göre uçaklarda helal gııda talep edenleri dahi fişleyecek.

Yetkililerin sık sık “Bu Ramazan’da gıda maddelerinde fiyat artışı yok” sözlerine rağmen, gıda ürünlerine büyük oranlarda zam yapıldı. Bir ay içinde 20 temel gıda ürününün fiyatı yüzde 21’i aşan ölçüde arttı.
 
'2 trilyonluk pazardan pay almak' yola çıkan helal sertifikacılar işin suyunu çıkardı. İçinde sayısız zararlı kimyasalın yanısıra domuza ait ürünler ile insan cenin parçacıkları dahi kullandığı bilinen sektöre helal(!) sertifika verilmeye başlanıyor

Polonya Parlamentosu’nun helal kesimi yasaklaması ülke hayvancılığında büyük krize neden oldu. Yasak, canlı hayvan fiyatını düşürdü. Helal kesim için yatırım yapan işletmeler atıl kalırken, ihracat özleşmelerini yerine getiremeyenler büyük cezalar ödüyor. - See more at: http://www.retailnews.com.tr/polonya-da-helal-kesim-krizi.html#sthash.sw6Fg2mr.dpuf
 
Habervaktim yazarı Bilal şahan, gıdalar hakkında kısa bir gezintiye çıkmış. İşte o makale

Sabah Gazetesi yazarı Emre Aköz'ün "Helal gıda: Domuzdan kaçınmak yeterli mi?" başlıklı yazısında yaşadığı bir anının yanısıra, helal gıda meselesinin küçük bi boyutunu ele almış. Keşke sorun bu kadarla da bitse. Ne yazık ki konu binlerce sayfaya sığmayacak kadar derin ve karmaşık. İşte Aköz'ün yazısı:
 
Vicdan sahibi aşçılar yeni bir skandal perdesini araladı: 'Domuz etini sosa batırıp, kırmızı et diye servis ediyoruz.'

Doç. Dr. İlker Alat, hastaya verilecek ilaçların, helal-haram konusunda bilgilendirilmesi ve ilaçların prospektüsünde üretim bilgilerinin yer alması gerektiğini söyledi.
 
Yabancı üreticilerin özellikle jelatin gibi domuz kullanılan katkı maddelerinde Ortadoğu pazarına girmekte zorlandıklarını söyleyen UBM İstanbul Genel Müdürü Kerim Alain Bertnard; "Bu markalar her ne kadar ürünlerine 'domuz yoktur' ibaresi koysalar da inandırıcı olamıyorlar. Ürünün Türkiye'den gitmesi kapıları açıyor" dedi." Peki Türkiye bu şaibeli ürünleri aklar mı?
Sayfa: 1/5 - 49 kayıttan 1 - 12 arası
[1] 2 3 4 5 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri