Son Dakika
Pazar, 19 Eylül 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Hırsız arının yaptığına bakın
Arıcılar, arılarının kırmızı bal verdiğini görünce şaşkına döndü. İncelemler arıların hırsızlık yaptığını ortaya çıkardı. Peki arıları bu hırsızlığa kim alıştır dı?

ABD Brooklyn’de, Red Hook’taki arıcılar, kovanlarında yoğun, kıpkırmızı bir maddeyle karşılaşınca ne yapacaklarını şaşırdılar. Arıcılar kırmızı balı incelemeye gönderdi ve testler sonucunda içinde gıda boyası olduğu anlaşıldı.

Aynı boyanın maraska kirazı meyve suyunda olduğunu farkeden arıcılar, sonunda arıların yakındaki kiraz fabrikalarını sık sık ziyaret edip, tekrar kovanlarına döndüklerini anladılar.

Arıcılardan biri olan Cerise Mayo, New York yaptığı açıklamada, "Buna inanmak istemedim. Tuhaf bir ağaç türünden geldiğini düşündüm" diyor.

Kovanları durumdan etkilenen bir diğer arıcı David Selig de arıların geceleri kırmızı kırmızı parladıklarını, hafiften parıltılı olduklarını söylüyor.

Fabrika sahiplerinin arılardan kurtulmak için yararlandıkları New York Arıcılar Dernegi Başkanı Andrew Cote, "Arılar beş kilometreye kadar uzayabilen yolları boyunca herhangi bir tatlı sıvıdan beslenirler" diyor.

11.12.2010 16:26:00 Bu haber 6439 defa okundu
Hırsız arının yaptığına bakın
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri