Son Dakika
Cumartesi, 6 Mart 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Küresel kola firması kansere yol açtığı için ABD'de kullanmaktan vazgeçtiği "aspartam" adlı tatlandırıcıyı Türkiye'de ku
Son yıllarda hızla yaygınlaşan bu içeceğin kadın ve erkeklerde kısırlığa neden olduğu belirtildi. İçerisinde kafein, tau
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, meyve sularına ilave şeker ve tatlandırıcı eklemeyi yasaklandı. Yasak 31 Aralık 20
İktibaslar > İçecekler Haberleri
Yazla birlikte su, meyve suyu ve gazlı içeceklere yönelik tüketimler artar. Su hariç hiçbir içecek su ihtiyacını karşılamaz. Bu nedenle "temiz su" hariç diğerlerini içmek suzunluğu gidermez bilakis susuzluğu tehir ederek artırır. Artan susuzluk kalıcı sağlık sorunlarına yol açabilir.
 
Sütteki üretim ve tüketim rakamları doğru mu? Doğru ise 3 milyon sayısı geçen kayıp süt inekleri nerede? Türkiye’nin süt ineği sayısı 4 milyon 200 bin mi, 7.941.000 mi?

Dünyanın en sağlıklı çayı olarak gösterilen Türk çayının üretime devlet freni geldi. Çay tarım alanlarına sınırlama geldi. Konuya ilişkin Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
 
Bu içecekleri içenleri ciddi bir tehlike bekliyor. Tüketimi her geçen gün azalsada özellikle yaz aylarında artan tüketim bir çok kişinin ölümüne neden oluyor. İşte o tehlikeli içecekler

Kolanın sağlık sorunlarına neden olduğu yönündeki iddialar korkunç bir olayla farklı bir boyut kazandı. Yeni Zelanda'da 30 yaşındaki bir kadının kalp krizi geçirerek ölmesine neden olan olayın kola içmesi olduğu açıklandı.
 
Orman ve Su İşleri Bakanlığı bünyesinde oluşturulan ‘Nehir Havzaları Koruma ve Planlama Yönetmeliği Taslağı’, görüş ve önerileri alınmak üzere ilgili kurumlara gönderildi.

Dünyaca ünlü hazır kahve şirketi Starbucks'ta ürünlerin renklendirilmesinde bir bit türünün kullanıldığı belirlendi.
 
Enerji içecekleri son zamanlarda özellikle gençler ve yeni yetişen çocuklar tarafından en çok tüketilen içecek haline geldi. Ancak aileler bu içeceklerin güvenli olup olmadığını tam olarak bilmiyorlar ve çocuklarının karşı karşıya oldukları tehlikenin farkında değiller.

Tarım Bakanı, sütte kanser ve siroza yol açabilen antibiyotik kalıntılarına rastlandığını açıkladı. Sütünde kalıntı çıkanlar, teşhir edilecek.
 
Televizyondaki programında bazı ürünlerdeki arsenik seviyesinin yüksek olduğunu iddia eden Dr. Öz’ü, ABD’de yayınlanan güvenilir aylık tüketici dergisi Consumer Report (Tüketici Raporu) doğruladı.

İstanbul Gıda Kontrol Laboratuar Müdürü Dr. Yunus Bayrak, gıda maddeleriyle ilgili yaptıkları analiz sonucuna göre zaman zaman bisküvide jelatine, meyve suyunda da ahşap malzeme kalıntısına rastladıklarını söyledi.
 
Kola ve benzeri gazlı içecek içen ergenlerin bunları içmeyen yaşıtlarına göre daha kavgacı olduğu ve onlardan daha çok silah taşıdığı ortaya çıktı.
Sayfa: 4/9 - 108 kayıttan 37 - 48 arası
1 2 3 [4] 5 6 7 8 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri