Son Dakika
Perşembe, 21 Ocak 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
"Bu ilacın tek bir dozu bin dolar, maliyeti 1 dolar"
Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi olarak korona hastaları için kullanılan hidroksiklorokin ihtiva eden ilaçların ölüm ma
Propaganda kokan bu uygulamaya yönelik hiç bir eleştiri yapılmadan TRT'nin haber sitesinde "İsveç’te deri altına çip enj
İktibaslar > İlaç Haberleri
Fran­sa ve Ka­na­da­'da yapılan araş­tır­ma­lar içerisinde ben­zo­di­aze­pin etken maddesi olan uy­ku ilaç­la­rı­nın kul­la­nan­lar­da alz­he­imer ris­ki­nin ar­ttığını ortaya çıkardı.
 
İki lise öğrencisi hastanelerde nasıl kanser edildiğimizi ortaya çıkardı. İki lise öğrencisinin araştırmaları sonrası serum ambalajlarında tespit edilen kanserojen madde Tıbbi Cihaz Piyasa Gözetim Denetim Kurumu'nu harekete geçirdi

Spor merkezlerinde kullanılan toz proteinler, enerji içecekleri, kas yapılara dehşet saşmaya devam ediyor. İzmir'de daha düzgün bir vücuda sahip olmak isteyen 19 yaşındaki Yasin Nikbay'ın kullandığı kas yapıcı haplar ölümüne neden oldu.
 
laç yan etkileri nedeniyle ABD’de her 5 dakikada 1 kişinin öldüğünü, tıp biliminin ise gidişata ‘dur’ demek için hiçbir ciddi yaklaşım sergilemediğini ileri süren Dr. Ümit Aktaş, doktorların ve tıp eğitimin ilaç endüstrisinin kontrolü altında olduğunu söyledi, “Bugünkü tıp aslında tıp bilimi değil, ilaç firmalarının bilimidir” dedi.

Bayer yöneticisi Marijn Dekkers’in “Biz bu ilacı Batılı zenginler için ürettik” açıklaması batılı sivil toplum örgütlerini harekete geçirdi.
 
Sağlık Bakanlığı'nın bu yıl ilk kez gerçekleştirdiği araştırmaya göre, Türkiye antibiyotik kullanımında 40 Avrupa ülkesi arasında birinci sırada. Peki bu veriler gerçekçi mi? İşte en sıra dışı ayrıntı

Türkiyede Gıda terörü hız kesmeden devam ediyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının domuzu kasaplık et statüsüne almasının ardından, domuz eti ve domuz katkılı ürünler adeta vatandaşın kâbusu oldu.
 
DSÖ Başkanının 2010 yılında yaptığı uyarının ardından Newsweek Dergisi'nin antibiyotik konusundaki son yayını dünyayı hayli tedirgin etmişse benziyor. Ancak çok da tedirgin olacak bir durum yok. Bilakis insanlık açısından hayırlı bir sürece doğru evrildiğimiz dahi söylenebilir. Çünkü antibiyotik doğru bir tür değildi ve kötü bir devrin sona ermesi açısından hayırlı bir gelişme bile diyebiliriz.

Gıda Hareketi Başkanı Kemal Özer, hayvanlara verilen antibiyotikler insanlara geçiyor ve bu büyük bir risk dediğinde resmi ve akademik çevreler dudak büküp tebessüm ediyorlardı. Prof. Dr. Gülendam Tümen ise bu gerçeği şu cümlelerle doğruladı. “Antibiyotiklerin hayvan yemlerine ilave edilmesi, antibiyotiklerin etle insanlara geçmesine yol açıyor!"
 
Toprağa antibiyotik, bitkiye antibiyotik, hayvanlara antibiyotik, insanlara antibiyotik... Verdiler verdiler verdiler ve hepsini topluca insana tükettirdiler. Beklenen oldu ve o kötü gün geldi. Artık antibiyotikler tesir etmek bir yana tehdidin bir parçasına dönüştüler. Neden mi söz ediyoruz? İşte ayrıntılar

İzmir milletvekili Aytun Çıray, 'helal ilaç' öneren Doç Dr İlker Alat'ın ilaçlarla ilgili beyanıtını Meclis gündemine getirerek Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'na "Harama aracılık ettiniz mi?" diye sordu.
 
Son 10 yılda üçe katlanan ilaç tüketimi, israfın ulaştığı boyutu gözler önüne serdi. İlaca erişimin kolaylaşmasının ardından ‘bir gün lazım olur’ düşüncesi evleri ecza deposuna çevirdi. Gelinen noktanın vahametini, doktorlar “Vatandaş ilaç yazmayan hekimi iyi görmüyor. Yeterli zaman ayrılamayan hastalara daha çok ilaç yazma yoluna gidiliyor.” sözleriyle özetliyor.
Sayfa: 2/10 - 111 kayıttan 13 - 24 arası
1 [2] 3 4 5 6 7 8 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri