Son Dakika
Perşembe, 21 Ocak 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
"Bu ilacın tek bir dozu bin dolar, maliyeti 1 dolar"
Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi olarak korona hastaları için kullanılan hidroksiklorokin ihtiva eden ilaçların ölüm ma
Propaganda kokan bu uygulamaya yönelik hiç bir eleştiri yapılmadan TRT'nin haber sitesinde "İsveç’te deri altına çip enj
İktibaslar > İlaç Haberleri
Her türlü ahlak ve vicdandan yoksun olan emperalist ve kapitalist sömürgeciler, Afrikalıları bu kez de fason ilaçla soymuşlar.
 
İlaç imalatçısı siyonist GlaxoSmithKline; Paxil, Wellbutrin ve Avandia ilaçları hakkında hatalı bilgi vererek sağlık sistemini dolandırdığı gerekçesiyle 3 milyar dolarlık rekor tazminat ödeyecek.

E920 ve E921 kodlu katkı maddelerine insan kılı karıştırdıkları biliniyordu. Şimdi ise insan cesedinden ilaç üretilip piyasaya sürüldü. İşte insanî değerlerden yoksun, materyalist, kapitalist batıl değerlerin insanın kanını donduran yamyamlıkları.
 
Amerikan ilaç devlerinden Johnson & Johnson, bir tür sakinleştirici olan Risperdal ilacının riskleri konusunda doktor ve hastaları yanlış yönlendirdiği gerekçesiyle 1 milyar doları aşkın cezaya çarptırıldı.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Margaret Chan, bilineni tekrarladı. Kimseye ders olmayacak olan bu tekrar bile çok önemli. Bugün dünyada üretilen antibiyotiğin yüzde 70'i hayvanlar ve bitklerde kullanılıyor. Bunu da insanalr tüketiyor. Vahim olansa tüketenin bundan haberdar olmaması.
 
2002'de 2 milyar dolar civarında ilaç tüketen Türkiye'nin 10 yıl sonra yıllık ilaç tüketimi 18 milayr dolara ulaştı. Cebi, çantası, dolabı, masası ilaçla dolu bir toplum haline gelen bir toplumun sağlıklı klaması mümkün olabilir mi? İşte ilacın insana etkileri...

Receteli ve reçetesiz kişisel alımlar hariç SGK 2011’de ilaca 15.1 milyar lira ödedi. 1 milyar 700 milyon kutu ilacın tüketildiği Türkiye’de antibiyotik en çok satılan ilaç unvanını korudu.
 
Fransa'nın ikinci büyük ilaç firması Servier'nin 1975'te diyabet hastaları için piyasaya sürdüğü ve zayıflamak isteyen on binlerce kişiye doktorlar tarafından tavsiye edilen ilacın 1300 kişinin ölüme neden olduğu ortaya çıktı.

Son aylarda Türkiye’nin gündemine birdenbire bir kolesterol meselesi düşüverdi.. Bir tarafta bağımsız ve dürüst bilim insanları, diğer tarafta bunları yargısız idam etmek isteyen engizisyon hakimleri…
 
ABD'de yapılan bir araştırma, kolesterol düşürücü ilaçlar olarak bilinen statinlerin, orta ve daha ileri yaştaki kadınlarda diyabet riskinin artmasıyla ilgisi olabileceğini ortaya koydu

Gısasını ilaç ilacını gıda yapmayıp multivitamin alanlara kötü haber Fransa'dan geldi. Fransa’da yapılan araştırma, multivitaminlerin sağlık üzerinde olumlu bir etkisi olmadığını ortaya koydu.
 
Sabah gazetesi da sahaya indi ve 16 milyar TL'yi aşan ilaç pazarının bilinmeyen yüzünü ve rant kavgasının perde arkasını araştırdı. Bu araştırma, Türkiye'de adı konmamış büyük bir rüşvet çarkını ve milyar dolarlık ilaç vurgununu gözler önüne seriyor.
Sayfa: 4/10 - 111 kayıttan 37 - 48 arası
1 2 3 [4] 5 6 7 8 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri