Son Dakika
Perşembe, 21 Ocak 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
"Bu ilacın tek bir dozu bin dolar, maliyeti 1 dolar"
Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi olarak korona hastaları için kullanılan hidroksiklorokin ihtiva eden ilaçların ölüm ma
Propaganda kokan bu uygulamaya yönelik hiç bir eleştiri yapılmadan TRT'nin haber sitesinde "İsveç’te deri altına çip enj
İktibaslar > İlaç Haberleri
"Altın Çilek tüketebilir miyim?" Gıda Hareketi'ne en çok sorulan sorulardan biri haline geldi. Bu insanları anlamak imkansız. Biz ne amaçla kurulup, niçin faaliyet gösteriyoruz. İnsanları bizi nasıl algılıyor. Bu ifratın haber olması için birilerinin illa ölmesi mi gerekir?
 
Genelkurmay Başkanlığı'nın yalanlayarak, 2008 yılında ulusal bir kongreye sunulan 'deney' dediği GATA'daki 'kobay asker' skandalını yaşayan asker ilk kez konuştu.

ABD’de, engelli çocuğunun kullanması gerektiği bildirilen ilaçları içirmeyi reddeden annenin kapısına özel tim dayandı.
 
Gönüllü kobaylık yasası Meclis'ten geçti. Cumhurbaşkanı onaylarsa artık Türkiye'de de insanlar ilaç şirketlerinin 'kobay'ları olabilecek. GATA'daki 20 askerin kobay olarak kullanıldığın günlerde herkesin kobay yapılması manidâr bulunuyor.

Başladığında uzun süre geçmeyen ve sık sık tekrar eden baş ağrıları özellikle kadınların en büyük kabusudur. Peki başınızı kontrol altında tutmanız için hemen ilaca mı yöneliyorsunuz?
 
Yıllık yaklaşık 300 milyon kutu antibiyotik tüketeten Türkiye, ntibiyotik kullanımında dünyayı geride bırakaktı. Bu durum Türkiye için hızla enfeksiyon riskine sürükleniyor.

Her konuda konuşan sağlık bakanım iş olumsuzluklara gelince gıkı çıkmıyor. Günlerdir Prifer'in 15 yıldır ruhsat satılan ilacına kim ne uğruna göz yumuyor? Bu ruhsat ilaç naıl elde ediliyor ve nasıl satılıyor?
 
Dünyada en çok tüketilen ilaçların başında gelen ağrı kesicilerin sık aralıklarla ve yüksek miktarda alınması durumunda kalp krizi geçirme riskini artırdığı ortaya çıktı.

6 Ocak 2011 gece yarısı TBMM’den geçen RTÜK yasası ile reçetesiz ilaçların reklamı serbest bırakıldı. Bu olayın reçetesiz ilaç tarafı.
 
Grip veya nezle iken bile antibiyotik kullanan Türkiye antibiyotik kullanımında dünya birincisi oldu. Sadece bakteriyel enfeksiyonlarda işe yarayan antibiyoriklerin yanlış kullanımında bakterilerin antibiyotik tedavisine direnç kazanmalarına yol açmakta. Bu yanlış kullanımlar geçrek hatslıkların tedavisini imkansız kılmakta.

"Doğum kontrol hapları kısır bırakır: Yanlış Doğum kontrol hapları bırakıldıktan sonra gebe kalma oranı, kullanmayanlarla aynıdır. Doğum kontrol hapı kullanmış olmak gebe kalma şansını azaltmaz. Hap bırakıldıktan hemen sonra gebe kalınabilir."
 
'40 yaşından sonra kalp hastalığı olsun ya da olmasın herkesin düşük dozda günde bir Aspirin alması' yönünde görüşün doğru olmadığının, bilimsel olarak ortaya konuldu.
Sayfa: 6/10 - 111 kayıttan 61 - 72 arası
1 2 3 4 5 [6] 7 8 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri