Son Dakika
Perşembe, 21 Ocak 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
"Bu ilacın tek bir dozu bin dolar, maliyeti 1 dolar"
Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi olarak korona hastaları için kullanılan hidroksiklorokin ihtiva eden ilaçların ölüm ma
Propaganda kokan bu uygulamaya yönelik hiç bir eleştiri yapılmadan TRT'nin haber sitesinde "İsveç’te deri altına çip enj
İktibaslar > İlaç Haberleri
Her yıl 1,5 milyon insan yanlış ilaç kullanımı nedeniyle hasta olurken 100 bin kişi de hayatını kaybediyor. Ancak bu ölümlerin önlenebileceğini söyleyen uzmanlar, insanların kendisini koruması gerektiğini belirtiyorlar.
 
Kıbrıs'ta görev yapan askerlerle ilgili korkunç bir iddia ortaya atıldı. 1960’lı yıllarda ölü doğan 300 bebeğin sırrı çözülüyor.

Hafif antibiyotiklerin bile sindirim sisteminde yaşayan bakterilerin dengesini ciddi şekilde bozabileceği belirtildi. Hafif antibiyotiklerin bile sindirim sisteminde yaşayan bakterilerin dengesini ciddi şekilde bozabileceği ve bunun önemli sağlık sorunlarına yol açabileceği bildirildi.
 
Sağlık Bakanlığı, diyabet hastalığı için kullanılan kalp krizi ve felç riskini arttırdığı gerekçesiyle tartışmalara neden olan ilaçların ithalat, üretim ve satışını durdurdu.

Amerikan Tüketici Dergisi, son sayısında, birçok üründe bulunan, ancak FDA'nın böbrek, karaciğer ve kalp yetmezliğiyle ilişkilendirdiği 12 maddeyi de ''Kirli Düzine'' başlığı altında kamuoyuna duyurdu:
 
New York Times gazetesinin manşetten duyurduğu haber dünyayı sarstı. Dünyada en çok satan şeker ilaçlarından Avandia’nın kalp krizi ve kalp yetmezliğine neden olduğu kanıtlandı. Türkiye’de de ise satılmaya devam ediyor.

İskoçya'nın Edinburgh Üniversitesi'nin yeni araştırması, her daim el altında bulundurulan ve pek çok rahatsızlığa iyi gelip kalbi koruduğu düşünülen aspirinin aslında insan sağlığına zarar verebileceğini ortaya koydu.
 
Bir yandan doğum kontrol hapı kullanması meme kanseri riskini artırdığı tespit edilirken diğer yandan erken verilen ilaç ruhsatları yüzünden birçok insanın öldü görüldü...

Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Başkanı Kemal Özer'in geçtiğimiz ay 'Durdurulamazsa neler olacak?' başlıklı yazısında gündeme taşıdığı ilaç skandalı gerçek oldu. Türkiye'de 140 bin lira tutan ilaç Hindistan’da beş yüz dolar... İşte ayrıntılar.
 
Hastalığımıza deva olsun diye başvurduğumuz ilaçlar, doktor tavsiyesiyle kullanılsalar bile yan etkilere yol açabiliyorlar.

Sağlık Bakanlığı, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın yasa gereği incelemeden ruhsat verdiği beş ilacın içinde beyan dışı sentetik madde bulunduğu ve ürünlerin ölümlere bile neden olabileceği gerekçesiyle piyasan çekilmesine karar verdi.
 
"Alacağınız ağrı gidericinin 'iyi edici bir etkisi yoktur'. Size sadece -geçici bir süre- rahatlama imkanı verir... " Bununla da kalmaz...
Sayfa: 7/10 - 111 kayıttan 73 - 84 arası
1 2 3 4 5 6 [7] 8 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri