Son Dakika
Perşembe, 21 Ocak 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
"Bu ilacın tek bir dozu bin dolar, maliyeti 1 dolar"
Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi olarak korona hastaları için kullanılan hidroksiklorokin ihtiva eden ilaçların ölüm ma
Propaganda kokan bu uygulamaya yönelik hiç bir eleştiri yapılmadan TRT'nin haber sitesinde "İsveç’te deri altına çip enj
İktibaslar > İlaç Haberleri
İlaç, aşı ve gıdaların kısırlaştırma aracı olduğu bir kez daha kanıtlandı. Romen kadınların zorla kısırlaştırıldığının ortaya çıkması üzerine bakan ne dedi? Kısırlaştırmaya hangi gerekçeler sunuldu?
 
Avrupa Hastalıkları Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC)'den çok çarpıcı bir uyarı geldi. "Antibiyotik kullanımını frenleyin çünkü ileride bir işe yaramayacak"

Tüm dünyada ilaç firmalarının yıllık cirosu yaklaşık 500 milyar dolar olduğu düşünülürse domuz gribi aşısından elde edilecek kâr tüm ilaç firmalarının iştahını kabartmaya yetiyor.
 
Bir zamanlar kuş gribinin kurtarıcısı şimdiler de ise domuz gribini tedavi ediyor dedikleri Tamiflu'nun çocuklar ve gençlerde birçok yan etkisi olduğunu ortaya çıktı.

Hastaların okumakta ve anlamakta zorlandığı ilaç prospektüslerinin yerini artık 'kullanma talimatı' alıyor. Peki 'Kullanma talimatı'nda ne gibi bilgiler yer alacak?
 
Hükümetin yılda 3 milyar lira tasarruf amacıyla ilaçlara yönelik getirdiği fiyatlandırma sistemine, dev ilaç firmaları 'yatırım yapmayız' diyerek tehdit etti.

Olmayan bir hastalık tanımlayıp, milyonlarca hasta yaratırsanız ve olmayan bir hastalığın tedavisi için işe yaramayan bir ilacınız varsa iyi iş yakalamışsınız demektir.
 
Genetik tohum (GDO) devi Monsanto’nun ilaç şirketi Pfizer’a ilaç sahtekârlığından 2,3 milyar dolar ceza kesildi. 2 trilyon dolarlık bir ciroya sahip grup açısında sembolik bir ceza olmasına karşın, cezanın “ilaçları izin verilen hastalıkların tedavisi dışında kullanılmak üzere hastalara ve hekimlere pazarlama” gerekçesiyle kesilmesi; ilaç sektörü hakkındaki ileri sürülen iddianın gerçek olduğunu göstermesi bakımında oldukça manidar bulundu.

Dünyanın en çok tüketilen ve en tartışmalı ilacı olan Asprin'i eleştirenler haklı çıktı. Yararlı diye her gün içilen Asprin'in sağlıklı insanlarda tehlikeli olabileceği bilimsel olarak isbatlandı.
 
Eleştirilere 'komplo teorisi' diyenlere duyurulur. Bilim dünyası şokta! Harvard üniversitesi uzmanları tarafından yapılan bir araştırmaya göre, C ve E vitaminleri, Beta Karoten gibi güçlü antioksidanlar kanserin yayılmasına neden oduğu tespit edildi.

Prof. Ahmet Rasim Küçükusta "Domuz gribi aşısından 20 milyon doz sipariş edildi" dedi. Küçükusta, Türkiye'nin sipariş ettiği domuz gribi aşılarıyla ilgili şok iddia iddialarda bulundu.
 
Avrupa'da hızla yayılan domuz gribi hastalığına yakalanma korkusu ne kadar artıyorsa ilaç firmalarının kâr oranını da o denli yükseğe fırlıyor. Öteyandan Avustralya domuz gribi salgınını 'saçmalık ve medyanın balonu' olarak nitelendirerek havaalanı ve benzeri yerlerden termal kameraları kaldırdı.
Sayfa: 8/10 - 111 kayıttan 85 - 96 arası
7 [8] 9 10 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri