Son Dakika
Pazar, 19 Eylül 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
"Bu ilacın tek bir dozu bin dolar, maliyeti 1 dolar"
Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi olarak korona hastaları için kullanılan hidroksiklorokin ihtiva eden ilaçların ölüm ma
Propaganda kokan bu uygulamaya yönelik hiç bir eleştiri yapılmadan TRT'nin haber sitesinde "İsveç’te deri altına çip enj
İktibaslar > İlaç Haberleri
"Bu ilacın tek bir dozu bin dolar, maliyeti 1 dolar"
 
Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi olarak korona hastaları için kullanılan hidroksiklorokin ihtiva eden ilaçların ölüm makinesi olduğunu söyledik. Ardından Lancet dergisi kapsamlı bir araştırma yayınladı. Dergiyi susturmak için saldırdılar. DSÖ kullanımı yasakladı, sonra geri adım attı. Ölüm ilaçlarının etkisi artında yeniden yasakladılar. Yasaklarken "ölüm artırdı" dememek için "ölümü azaltmadı" yalanını söylediler.

ABD'de şok eden araştırma! Sıtma ilacı öldürüyor. Korona virüsü salgınında birçok ülkede kullanılan hidroksiklorokin isimli sıtma ilacı, ABD’de birçok hastanın ölümüne yol açtı. New York'da üç kişi Dünya Sağlık Örgütü'ne geç kaldığı için dava açarken ABD'nin Missouri eyaleti de Covid-19 salgını nedeniyle Çin yönetimi ve Çin Komünist partisi hakkında dava açtı.
 
Modern tıp için bir nevi "işgalci tıp" demekte beis olmasa gerek. Zira dünya korona salgılarına mâruz kaldığı bu günlerde, 30 milyon doktor ve bir o kadar ilişkili dallardaki kimsenin sadece laf ürettiği bir dönemde ilaç müjdesi Madagaskar'dan geldi. Üstelik geliştirilen ilaç sentetik değil nebatî/bitki kökenli. Benzer bir geliştirme de Türkiye'den HEKVİR adıyla duyuruldu.

Propaganda kokan bu uygulamaya yönelik hiç bir eleştiri yapılmadan TRT'nin haber sitesinde "İsveç’te deri altına çip enjekte teknolojisine ilgi artıyor" başlıklı bir haber yer aldı. Peki neden? İşte o haber:
 
Johnson & Johnson, 'Üzerinde uyarı olmayan ilaçlar memelerimi büyüttü' diyen erkeğe 8 milyar dolar tazminat ödeyecek.Amerikan ilaç firması Johnson & Johnson, aldığı anti-psikotik ilaçların memelerini büyüttüğü ve ilacın üzerinde bu konuda bir uyarının yer almadığını söyleyerek dava açan bir kişiye 8 milyar dolar tazminat ödemeye mahkum edildi.

ABD'nin Oklahoma eyaletinde bir mahkeme, bağımlılık yapan ağrı kesicilerle kamu zararına yol açtığı için ilaç şirketi Johnson & Johnson'a 572 milyon dolar ceza verdi. Öte yandan çok sayıda kişiyi opioid bağımlısı haline getirmekle suçlanan ABD'li ilaç üreticisi Purdue'nun, yaklaşık 2 bin davayı toplamda 10 ila 12 milyar dolarlık bir uzlaşma bedeli ödeyerek kapatmaya çalıştığı belirtildi.
 
ya da sağlıkta bazı kandırmacaların muhtasar anatomofizyolojisi. İşte Dr Ahmet Özdemir'in makalesi

Mısır'da kolayca ve ucuza bulunabilen Tramadol adlı ağrı kesici, her üç Mısırlı'dan birini etkileyen bir bağımlılığa dönüştü. Reçeteyle alınabilen Tramadol'a Mısır'da yaklaşık 30 milyon kişi bağımlı.
 
Vücut geliştirici ilaçların kullanılması karaciğeri bitirdiği mütehassıslar tarafından açıklandı.

Türkiye'nin 2002 yılında 699 milyon olan ilaç tüketimi, 2012'de kişi başına 24 kutuya 2013 yılında ise kişi başına 25 kutuya ulaştı. Toplam bir yılda 1 milyar 912 milyon, 200 bin kutu sözde "ilaç" olan kimyasallar tüketildi. Bunun için on milyarlaca dolar batılı aç kurtlara bağışlandı. Bu israfın sorumluları: Doktorlar, halk ve devlet...
 
Öyle bir sektör düşünün ki hem kârları bütün sektörlerden yüksek olsun, hem de yasaları çiğnediği için en yüklü cezaları o ödesin.
Sayfa: 1/10 - 111 kayıttan 1 - 12 arası
[1] 2 3 4 5 6 7 8 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri