Son Dakika
Pazar, 22 Eylül 2019 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
İşte en iyi vitamin kaynağı...
Warwick Üniversitesi ve Johns Hopkins Tıp Fakültesi'nde yapılan araştırmasına göre, vitamin haplarının çoğu kanser, kalp hastalıkları ve bunamayı önlemiyor.

Warwick Üniversitesi ve Johns Hopkins Tıp Fakültesi'nden bilim insanlarının araştırmaları, vitamin hapı kullanmanın para israfı olduğunu ortaya koydu.

Kalp krizi geçirdikten 6 hafta sonra her gün yüksek dozda multivitamin ve mineral hapı içen kişilerin sağlık durumuyla, hap kullanmayanlarınki arasında fark görülmedi.

Vitamin haplarının kanser riskini de azaltmadığı vurgulandı. Ayrıca, 12 yıl boyunca vitamin hapı kullananların bilişsel becerilerinin, hap içmeyenlerinkinden farklı olmadığı ortaya çıktı.

Vitaminlerin kronik hastalık ya da ölüm riskini azaltmadığını belirten uzmanlar, bu hapları satın almak yerine daha fazla sebze-meyve yenmesi, doymuş yağ oranı yüksek yiyeceklerin tüketimi, kalori alımının azaltılması ve fiziksel aktivitenin artırılması önerisinde bulundu.

Daha önce konuyla ilgili binlerce kişinin katılımıyla yapılan 3 çalışmayı inceleyen bilim insanlarının araştırma sonuçları, "Annals of Internal Medicine" dergisinde yayımlandı. (AA)

EN İYİ VİTAMİN KAYNAĞI

En iyi vitamin kaynağı, mevsiminde, geleneksel yöntemlerle üretilmiş sebze ve meyvedir.Ayrıntılar için bakınız www.geleneksel.com.tr

17.12.2013 16:46:00 Bu haber 4482 defa okundu
İşte en iyi vitamin kaynağı...
Sağlık Bakanlığının televizyon ekranlarında konuşacak kimselerle ilgili 'Ekran Sertifikası' girişimini nasıl buluyorsunuz?
 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri