Son Dakika
Cumartesi, 8 Ağustos 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
İşte Tarım Bakanlığı'nın 'güvenilir' ürünlerinden ürküten karaler
"Sahte Bal"ın ardından başka bir gıda skandalı daha gün yüzüne çıktı. Erlere domuz, öğrencilere at eti yedirildiği ortaya çıktı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

A Haber'de yayınlanan Mehmet Ali Önel Yönetimindeki Deşifre ekibi marketlerde satışa sunulan ünlü firmalara ait, salam, sucuk, sosis gibi işlenmiş et ürünlerinden 20 numuneyi, referans laboratuar olarak kabul edilen TurkLab laboratuarında analiz ettirdi.

TurkLab Genel Müdürü Dr. Can Demir'in canlı yayında açıkladığı analiz sonuçlarıyla, yapılan hilelerle vatandaşın sağlığı ile nasıl oynandığı, yüzde 100 dana eti ibaresiyle vatandaşın nasıl kandırıldığı gözler önüne serildi.

Numunelerin yüzde 25'inde sakatat (Hayvan derisi, kemik, taşlık, böbrek,bağırsak) türevi karışımlara rastlanırken, numunelerin birinde de dana derisi tespit edildi..

Dr. Can Demir, İstanbul ve çevre illerde yapmış olduğu başka bir araştırmanın şok edici sonuçlarını da ilk kez canlı yayında açıkladı. Demir, özel bir kolejin yemekhanesinde öğrencilere servis edilmek üzere hazırlanmış at eti tespit ettiklerini, bir Askeri Birliğin kantininde de Mehmetçiğe domuz etinden yapılmış sucuklu tost yedirildiğini analiz sonuçlarıyla belirlediklerini açıkladı.. Konu ile ilgili askeri savcılığın soruşturma başlattığının altını çizen Dr. Can Demir, domuz eti konusunda gereken önlemlerin yeterince alınmadığından yakındı...

Ayrıca İstanbul Aydın Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi prof. Dr. Haydar Özpınar'ın işlenmiş et ürünleri üzerinde yürüttüğü çalışmanın da sonuçları açıklandı.

Prof. Dr. Haydar Özpınar 300 farklı firmaya ait sucuk numuneleri üzerinde yapmış olduğu analiz sonuçlarında 300 numunenin yüzde 51 in de sakatat (Hayvan derisi, kemik, taşlık, böbrek,bağırsak) bulduklarını belirtti..

Programa telefonla bağlanan Tarım Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müdür Yardımcı Ahmet Kavak, yayınını ihbar kabul ettiklerini, bakanlık olarak gerekenin yapılacağını söyledi.

GIDA GAREKETİ SORUYOR

Hani herşey yolundaydı ve denetim yapılıyordu? Hani şeyi gönül rahatlığı ile yiyebilirdik?

Bakan Mehdi Eker ve Ahmet Kavak'ın verdiği güvenceleri izlemek için lütfen bu videoda izleyiniz.TRT HABER, Büyük Takip, Gıda güvenliği ve helal...
ile gidahareketi

Ziyaretçi Yorumları (Toplam 2 yorum)
 • ahmet
  ÇOK TEŞEKKÜRLER!!
  bu değerli araştırmaları yapan tüm bilim insanlarına sonsuz saygılarımı ve sevgilerimi iletiyorum..kemal özer beyin şeytan ye diyor kitabını okuduktan sonra gıda güvenkiği hareketinin bir üyesi olmak için elimden geleni yapacağım.
  07.04.2012 00:09:29

 • deniz
  gerçek
  bu rezaleti ortaya çıkaranlar sonrasında firmaların isimlerini bilipte yazmayanda bu suça ortak olmuyor mu? -yok olurmu firmanın ünü daha önemli, sessiz ol ve yemeğe devam et bakanlık yaptırımda bulunacakta bu kepazelik önlenecekte oysa bir kalemle deşifre edildiklerinde firma sahipleri girecek delik arayacaklardır tabi utanma varsa, gerçi ar olsaydı bu haltı yemezlerdi. satılmışların dünyasında isyan etsek ne olur etmesek ne olur al gülüm ver gülümle dumen dönüyorken.madem ispat edildi niçin firma isimleri yazılmıyor belge varsa rapor varsa niçin açıklanmıyor, hakkında iddia edilen suçlarla insanlar hapse atılıp deşifre edilir, bunda beis görmez medya suçlu suçsuz demeden ipi çeker, ama nedense bu gıda olayında ne tv de ne medyada tek firma ismi yayınlanmaz danışıklı dövüş bu olsa gerek.
  02.04.2012 17:09:46
01.04.2012 20:55:00 Bu haber 6994 defa okundu
İşte Tarım Bakanlığı'nın 'güvenilir' ürünlerinden ürküten karaler
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri