Son Dakika
Cumartesi, 23 Ekim 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Kadın hastalıklarının sebebi "modern yapay tavuklar"
Kanada'da yapılan bir araştırma kadınlarda sık görülen idrar yolu enfeksiyonlarının sebebinin tavuklar olabileceğini ve bazı hayvanlara verilen antibiyotiklerin iyileşme sürecini zorlaştırdığını ortaya koydu.

Araştırmaya göre 320 farklı koli basili mikrobunu inceleyen uzmanlar, bakterinin genetik parmak izlerini takip etti. Karşılaştırma sonucunda tavuk ve sığır etindeki koli basili mikrobuyla benzerliğini tespit etti.

Araştırmayı yapan doktorlar modern hayvan yetiştirme yöntemlerinin sağlıklı olmadığını, bu ve benzeri durumları daha da kötüye götürdüğü konusunda endişeli olduklarını açıkladı.

Uzmanlar, çiftliklerde yetiştirilen hayvanlara gereğinden fazla antibiyotik verilmesi koli basili türü mikropların da antibiyotiğe dirençli hale gelmesine neden olduğunu belirtti.

İnsanlar bu ürünleri tükettikçe farkında olmadan antibiyotik almış oluyor ve mikroplar da böylece antibiyotiklere dirençli hale geliyorlar. (Hürriyet)

BU TAVUKLAR ERKEKLERİ KISIRLAŞTIRIYOR

Tavuk yemeyin, erkekliğinizi kaybedersiniz!

Ziyaretçi Yorumları (Toplam 1 yorum)
  • dr
    duyarlı olalım
    antibiyotik direnci önemli bir sorun. halkimiz da bu konuda duyarlı olmalı.doktor kontrolünde olmaksızın antibiyotik kullanmamali.önerilen süreden az ve rastgele kullanılan aantibiyotikler direnç gelişimine katkı sağlıyor. yakında basit enfeksiyon hastaliklarından ölümler görülebilir.
    22.03.2012 12:38:49
22.03.2012 12:17:00 Bu haber 5096 defa okundu
Kadın hastalıklarının sebebi "modern yapay tavuklar"
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri