Son Dakika
Pazar, 19 Eylül 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Karatay'dan zeytin kesen akrabalarına IŞİD benzetmesi
Manisa Yırca'da zeytin ağaçlarını kesenler Prof Dr Canan Karatay'ın yeğenleri çıktı. Ağaçların katletmesine sinirlenen Karatay, zeytin kesen akrabalarını IŞİD'e benzetti.

Manisa Yırca'da 6 bin zeytin ağacının kesilmesiyle ilgili en sert yorum Prof. Dr. Canan Karatay'dan geldi. Karatay, Yırca'daki ağaç kesimiyle ilgili "O zeytinleri öldürülenlerin IŞİD'ten farkı yok" dedi.

Zeytin ve zeytinyağının dünyanın en önemli sağlık gıdası olduğunu söyleyen Prof Karatay, "Zeytinin kendisi altındır, yağı da altın suyudur. Bir damlayı ziyan etmek, bir dalı bile koparmak büyük bir cinayettir. Kusura bakmasınlar. O zeytinleri öldürenleri IŞİD'ten farkı yok."

BÜLENT ARINÇ ŞAŞIRTTI

'Dağ taş zeytin ağaçlarıyla dolmuştur' diyen Bülent Arınç, "Danıştay'ın verdiği karar, yürütmeyi durdurma kararıdır. Bu karara uymak ve gereklerini yerine getirmek bizim içinde görevdir. İlgili şirket Danıştay'ın verdiği karara uymalı, biz bu konuda taraf değiliz" dedi.

Arınç, "Türkiye'de bazı bölgeler hükümetimizin verdiği destek nedeniyle her taraf zeytin tarlası olmuştur. Dağ taş zeytin ağaçlarıyla dolmuştur. Ama Türkiye'nin enerjiye de ihtiyacı var.  Zeytin alanlarıyla ilgili sıkıntı sadece termik santral yapılmasıyla ilgili değil" diye konuştu.

ZEYTİN KESEN FİRMADAN GERİ ADIM

Manisa'nın Soma İlçesi Yırca Mahallesi'nde, Kolin Grubu tarafından termik santral yapılacak bölgedeki 6 bin zeytin ağacının iş makinalarıyla kesilmesine tepkiler çığ gibi büyüyünce firma yaptıklarına pişman olduğunu yerine 60 bin zeytin ağacı dikeceğini açıkladı.

Firma 60 bin ağacı nerede dikeceğini ise belirtmedi.

TEBRİKLER KARATAY'A

Gıda Gareketi olarak, zeytin ağaçlarını kesen akrabasına yapılabilecek en sert eleştiriyi yönelten Canan Karatay hocayı tebrik ederiz.

 

 

16.11.2014 15:03:00 Bu haber 5059 defa okundu
Karatay'dan zeytin kesen akrabalarına IŞİD benzetmesi
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri