Son Dakika
Pazar, 26 Eylül 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Almanya'nın aksine ABD sağlık harcamalarını düşürdüğü için sünneti teşvik etme kararı aldı. ABD'de yapılan araştırmalard
Uzmanlar, kulak kirinin, kulak için oldukça faydalı bir salgı olduğunu ve çubuklarla kesinlikle temizlenmemesi gerektiği
Alternatif veya tamamlayıcı tıp tedavisi, çoğunlukla bitki kaynaklı ürünlerle yapılır. Ancak yaygınlık derecesi tam olar
İktibaslar > Koruyucu Hekimlik Haberleri
İnsanların gittikçe zeka ve hafıza becerilerinin zayıfladığını kolay yoldan görmek için günün hemen her saatinde zombie gibi tv karşısında, elde cep telefonu aynı web sayfalarını defalarca “kontrol” eden kitleler olduğunu tespit etmek yetmemiş herhalde bazı bilim adamlarına, bazı çalışmalar yapmışlar.
 
Almanya'nın aksine ABD sağlık harcamalarını düşürdüğü için sünneti teşvik etme kararı aldı. ABD'de yapılan araştırmalardan elde edilen veriler sünneti yaralama suçu kapsamına alarak yasaklayan Almanya'ya ders niteliğinde. Amerikan Pediatri Akademisi, sünnetin cinsel hastalıkları önleyerek sağlık harcamalarının düşmesinde büyük yararı olduğunu açıkladı.

Windsor Üniversitesi Onkoloji Servisi bilimadamları tedavisinden umut kesilerek evine gönderilen 72 yaşındaki bir hastanın karahindiba bitkisinin çayıyla kanseri tedavi etmeyi başardı...
 
Uzmanlar, kulak kirinin, kulak için oldukça faydalı bir salgı olduğunu ve çubuklarla kesinlikle temizlenmemesi gerektiğini söylüyor. Aksi takdirde kulak mekanizması bozuluyor ve işitme kaybı gerçekleşiyor.

Alternatif veya tamamlayıcı tıp tedavisi, çoğunlukla bitki kaynaklı ürünlerle yapılır. Ancak yaygınlık derecesi tam olarak bilinmemektedir.
 
Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2011-2012 eğitim ve öğretim yılında, okul kantin işletmecileri ve 16 milyon öğrenciyi yakından ilgilendiren yeni bir uygulamayı devreye sokuyor.

Araştırmacılar, bu iki meyvede olan bileşimin kanser hücrelerini kısa sürede öldürdüğünü ispatladılar.
 
Türk Nefroloji Derneği, böbrek hastalığından korunmak için önerilerde bulundu.

Bacak bacak üstüne atmanın kan akışını engellediği, buna bağlı olarak kan pıhtılaşması, bel burkulması ve incinmesi, omurga disklerinin kayması ve skolyoz (omurgada anormal eğrilik) gibi ciddi rahatsızlıklara neden olduğu bildirildi.
 
Su insanlar için hayati önem taşımaktadır. Doğru zamanlarda doğru miktarlarda içildiğinde insan sağlığı için önemli oranda yararları vardır. Bu anlamda suyu doğru zamanlarda içerek vücuda etkinliğini en üst düzeylerde sağlayabiliriz.

Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Asan, ''Küflenmiş ekmekler ve çürümüş meyveler kansorejen madde içerdiğinden kesinlikle tüketilmemelidir'' dedi.
 
Domuz gribine veya griplere yakalanmaktan korkuyorsanız elinizi, bulaşık ve çamaşırlarınızı sirke ile dezenfekte edin ve bu besinleri tüketmeye dikkat edin...
Sayfa: 1/2 - 23 kayıttan 1 - 12 arası
[1] 2 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri