Son Dakika
Çarşamba, 1 Aralık 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2
Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Kimya Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Uslu, yapılan araştı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ojeden jöleye evde kullanılan ürünlerin zararlarını listeledi. En riskli ürünler kozmetik
Devletin açıkladığı 'güvensiz ürünler' listesinde kolonya ve sabun gibi sık kullanılan ürünlerin yanında çeşitli tıbbi ü
İktibaslar > Kozmetik Haberleri
Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Kimya Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Uslu, yapılan araştırmalarda, saç boyaları ile cilt, idrar kesesi, yumurtalık, lösemi, lenfoma, göğüs, beyin ve kan kanseri arasındaki ilişkilerin gözlendiğini söyledi.
 
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ojeden jöleye evde kullanılan ürünlerin zararlarını listeledi. En riskli ürünler kozmetik ve temizlikte yoğunlaşıyor. "Hamileler oje ve aseton kullanmayın" diyen bakanlık saç jölesi için de kritik bir uyarıda bulundu.

Devletin açıkladığı 'güvensiz ürünler' listesinde kolonya ve sabun gibi sık kullanılan ürünlerin yanında çeşitli tıbbi ürünler de var
 
Bebeklere bile makyaj yapılan günümüz Türkiye'sinde kadınların yüzde 31'nin kozmetik tuzağına düşmediği yüzde 53’nün ise hiç doğum günü kutlamayarak doğduğuna her gün şükretmiş.

Sağlık Bakanlığı, kullanımına izin verilmeyen minoksidil, kurşun ve bileşiklerinin yer aldığının belirlenen kozmetik 3 ürünü toplatma kararı aldı. Peki, bu güne kadar bu ürünleri kullananların suçu ne? Bakanlık neden inceleme yapmadan beyana dair ruhsat veriyor? Bunları üretenler kusurlu da izin verenler masum mu?
 
Sağlık Bakanlığı, ilaç gibi pazarlanan fakat kozmetik bildirimi yapılan ürünleri mercek altına aldı.

Saç boyaları yüzünden komaya giren ve ölenlerin sayısında artış gözlendiği bildiriliyor. Dailymail'in haberine göre 17 yaşındaki İskoçyalı Tabatha McCourt, saçını boyadıktan 20 dakika sonra öldü.
 
Kadınların ve erkeklerin saçlarını düzleştirmek ve güzel görünmesini sağlamak için kullanılan saç jölelerindeki tehlike sağlığınızı tehdit ediyor.

"Kozmetikler; kanser, alerji, tahriş ve enfeksiyona direncin bozulması dışında da sağlık sakıncaları taşımaktadır." Prof. Dr. Yusuf Şahin anlatıyor...
 
EWG adlı kuruluşun yaptığı araştırmaya göre makyaj malzemeleri kanser ve hormon sorunlarına yol açabilecek kimyasallar içeriyor.

The sun'ın haberine göre, Abigail Colbourne adındaki 15 yaşındaki öğrenci saçını boyadıktan sonra , boyaya karşı aşırı reaksiyon göstererek bu hale geldi.
 
Peru'da insanları öldüren ve cesetlerden elde ettikleri yağları kozmetik sektöründe kullanılması için karaborsada satan bir çete ortaya çıkarılırken, uzmanlar, insan yağı konusunda büyük bir piyasa olduğu varsayımına şüpheyle yaklaşıyor.
Sayfa: 1/2 - 14 kayıttan 1 - 12 arası
[1] 2 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri