Son Dakika
Pazar, 19 Eylül 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1
Gaziantep'te yurt dışından sahte belgelerle getirildiği belirlenen 7 ton 690 kilogram ceviz içi ve 2 ton Antep fıstığına
Amerikalı bilim adamlarına göre, en sağlıklı kabuklu yemiş ceviz. Pennsylvania'daki Scranton Üniversitesi'nden araştırma
Antalya'da toplanan 7. Hepato Gastroenteroloji Kongresinde, karaciğer kanserine yol açan aflatoksin içerdiği için, bayat
İktibaslar > Kuruyemiş Haberleri
Gaziantep'te yurt dışından sahte belgelerle getirildiği belirlenen 7 ton 690 kilogram ceviz içi ve 2 ton Antep fıstığına el konuldu.
 
Sağlık için, şifa için kuru incir yiyorsunuz belki her gün. Nasıl kurutulduğunu biliyor musunuz? Ya o pırıl pırıl parlayan sapsarı kuru üzümler? Yemeden, yedirmeden önce bu haberi okuyun…

Amerikalı bilim adamlarına göre, en sağlıklı kabuklu yemiş ceviz. Pennsylvania'daki Scranton Üniversitesi'nden araştırmacılar, kabuklu yemişler arasında en çok antioksidanın cevizde bulunduğunu açıkladı.
 
Antalya'da toplanan 7. Hepato Gastroenteroloji Kongresinde, karaciğer kanserine yol açan aflatoksin içerdiği için, bayat ve küflü kuruyemişlerle baharatlardan uzak durulması uyarısı dile getirildi.

Kimi kolesterolü düşürüyor, kimi damar sertliğine iyi geliyor...
 
Cevizin faydaları saymakla bitmiyor... Kalp sağlığı açısından büyük önem taşıyan doymamış yağ asitlerini yüksek düzeyde içeren cevizin, kolesterol birikimini ve damar sertliğini önleyici etkisi olduğu biliniyor.

Ağız kokusu olup olmadığını test etmenin en basit yöntemi...Cevizin, kabuğuyla, içiyle, hatta perde tabir edilen iç bölümünde yer alan odunsu zarlarıyla bir çok hastalığın tedavisinde kullanılıyor.
 
Ceviz yemek kanser olma riskini azalttığı tespit edildi. Özellikle kadınların ceviz yiyerek meme kanseri riskini azaltabileceklerini bildirdiler.

Gündüz yemeğe zaman ayıramayan erkeklerin akşam eve gidince aşırı yemek yediklerini belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Dilem İrkin, erkekleri zinde tutacak önerilerde bulundu.
Sayfa: 1/1 - 9 kayıttan 1 - 9 arası
[1] 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri