Son Dakika
Salı, 9 Mart 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Neden ilaç kullanmamalı?
2002'de 2 milyar dolar civarında ilaç tüketen Türkiye'nin 10 yıl sonra yıllık ilaç tüketimi 18 milayr dolara ulaştı. Cebi, çantası, dolabı, masası ilaçla dolu bir toplum haline gelen bir toplumun sağlıklı klaması mümkün olabilir mi? İşte ilacın insana etkileri...

Gereksiz ilaç kullanılmaması gerektiğini yazan Prof Müftüoğlu; "ilaç kullanmak da önemli bir yaşlanma nedeni olarak kabul ediliyor" dedi.

İlaç, bedene yabancı bir kimyasal madde, doğal değil. Bedenimiz, genlerimiz, organlarımız, hücrelerimiz hiçbiri bu maddeleri tanımıyor ve çoğu zaman bunlara tepki gösteriyor diye yazan Müsfüoğlu; "yani ilaçlar iki ucu keskin bıçak gibi! Bu nedenle gereksiz yere ağrı kesici, ateş düşürücü, gaz giderici, asit azaltıcı ve benzeri kimyasallar kullanmayın. Doktorunuz tarafından benzeri ilaçlar yazıldığında sorununuzun ilaçsız çözümlenip çözümlenemeyeceğini doktorunuza sorulmalı" diye yazdı.

Kısa süre, düşük doz, mümkünse hiç

"Eğer mutlaka ilaç kullanmanın gerekiyorsa tabii ki kullanın ama olabildiğince kısa sürede ve en düşük dozda kullanarak yolunu arayın. Başkalarına ilaç tavsiye etmeyin. Size başkalarının önerdiği ilaçları kullanmayı da aklınızdan bile geçirmeyin. Çünkü bazen hap yutarken gerçekten de hapı yutabilirsiniz. Gazınız mı var? Nane, papatya, zencefil çayı deneyin. Kolit sorununuz mu var? Probiyotik kapsüllerden, nane yağı haplarından istifade etmeye çalışın..."

Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi uyarıyor:

Gıdanızı ilaç, ilacınızı gıda yapan... Raftaki petro kimya ürünü sözde gıdalarda sizi ilaç bağımlısı yapar. Gıdayı da ilacı da üreten aynı şirketler. Alacağınız gıda şu 4 temel özelliği taşımalı:

a) Geleneksel/tabiî tohumdan;
b) Hiçbir tarım kimyasalı kullanılmadan üretilmeli.
c) Pastörüze ve rafine gibi işlemler görmemeli,
d) Katkı maddesi içermemeli.

Bu şekilde ürün üretenleri destekleyin ki; onlarda sizin sağlıklı kalmanıza yardım etsin.

13.03.2012 12:15:00 Bu haber 3641 defa okundu
Neden ilaç kullanmamalı?
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri