Kanserde yaş ortalamasının 30’a kadar düştüğünü belirten uzmanlar, gelecek neslin üreme sağlığını tehlikede görüyor. Çünkü kemoterapi ve radyoterapi üreme organlarını da olumsuz etkiliyor.

Dünyada her yıl 12 milyon kişi kansere yakalanırken, 7.6 milyon kişi de yaşamını yitiriyor. 2030'da 26 milyon yeni kanser vakası olacağı, 17 milyon kişinin de öleceği tahmin ediliyor.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Süleyman Tosun, yakalanma yaş ortalamasının 30’a kadar düştüğü kanserin gelecek neslin üreme sağlığını tehdit ettiğini söyledi.

Tosun, kanser tedavisinde kullanılan yöntemlerin üreme organlarında negatif etki yarattığını belirtti.

KADINLARDA GÖĞÜS, ERKEKLERDE TESTİS KANSERİ REVAÇTA

“Özellikle kadınlarda daha sık rastlanan meme kanserinde yaş ortalaması 30’a kadar indi. Erkeklerde 20-40’lı yaşlarda görülen testis kanseri de ürkütücü” diyen Tosun, şöyle konuştu: “Çevresel faktörler, sigara ve yaşam alışkanları göz önüne alındığında kanserin her an yanı başımızda olduğu söylenebilir. Bu durum insan neslinin devamını da tehlike altına alıyor.

RADYOTERAPİ GEBELİK ŞANSINI BİTİRİYOR

Özellikle radyoterapinin gebelik şansını ortadan kaldırabilİyor diyen Dr. Süleyman Tosun, “Radyasyon tüm organları olduğu gibi üreme organlarını da olumsuz etkiler, yumurtaları öldürür. Yumurtalar tedavi sonrasında tekrar kullanılamayacak şekilde hasar görebilir. Böylece yumurtlama işlemi ortadan kalkar ve yumurtalık işlevini kaybeder” dedi.  (ntvmsnbc)

KURTULMANIN YOLU NE?

- Toprakla barışmak, onula temas edip onda zaman geçirmek

- Endüstriyel ürünlerden uzak durup, geleneksel tohumdan üretilen

- Tarım kimyasalı kullanılmamış,

- Rafine, pastörize, nano vb endüstriyel işlemler görmemiş,

- Katkı maddesi eklenmemiş gıdalar tüketin.

- Çevrenize geleneksel meyveli ağaç dikin. (Dikkat bodur ağaçlar gelenesel olmayıp genetiği ile oynanmış ağaçlardır)